Військові недоотримали гуманітарної допомоги на понад 170 млн – висновок аудиту МОУ
Джерело: пресслужба Міноборони
За результатами спільних внутрішніх аудитів з березня по липень 2024 року Міністерство оборони у співпраці з Державною митною службою виявили потенційні ризики незаконного використання гуманітарної допомоги на суму 171,78 млн грн.
За даними Держмитслужби, для потреб ЗСУ через митний контроль пройшли:
- 424 одиниці транспортних засобів
- 476,23 тонни товарів різних найменувань без зазначення вартості
- 6,2 тонни продуктів харчування та пластикових гранул.
Тоді як у відомстві не змогли підтвердити факт отримання згаданої номенклатури військовими підрозділами. Оборонне відомство направило відповідні повідомлення до правоохоронних органів для оцінки правомірності дій окремих посадових осіб за ознаками незаконного збагачення, привласнення майна та зловживання службовим становищем.
Нині триває розслідування.
За словами тимчасового виконувача обов’язків директора Департаменту внутрішнього аудиту МОУ полковника Олександра Титковського, ефективна взаємодія відомств сприяє не лише швидкому отриманню критично важливої допомоги, а й допомагає виявити та запобігти митним правопорушенням.
Раніше заступник міністра оборони України Юрій Джигир повідомив, що завдяки впровадженню аудиторських рекомендацій Міноборони досягнуло економічного ефекту на загальну суму більш ніж 1,5 млрд грн.
Зауважимо, аудитори Міністерства оборони України встановили, що окремим військовослужбовцям безпідставно виплачували додаткову грошову винагороду. Фактично низка військовослужбовців перебували у пунктах постійної дислокації та виконували функціональні обов’язки, не пов’язані з веденням бойових дій, але отримували бойові доплати.
Мовиться про факти виявлення відповідних наказів у військових частинах на Київщині, Житомирщині, Хмельниччині та Полтавщині. Усього таких порушень встановлено на загальну суму 186,6 мільйона гривень.
Довідка. Міноборони тісно співпрацює з Держмитслужбою, що дозволило забезпечити належні механізми контролю за надходженням до військових частин гуманітарних вантажів. Це надає можливість оперативного обміну інформацією щодо підтвердження отримання військовими формуваннями таких товарів і виявлення ризикових митних оформлень.
- За 100 днів роботи нової команди – від вересня 2023 року Міністерство оборони України виграло п’ять міжнародних арбітражів з іноземними постачальниками на суму понад 900 мільйонів гривень.
- Міністерство оборони України виграло суд проти іноземного постачальника неякісних бронежилетів та шоломів – відтак постачальник має повернути оборонному відомству майже 400 мільйонів гривень.
- Аудит Міністерства оборони виявив на складах Командування медичних сил 30 тисяч турнікетів, що зберігалися майже рік. Наголошується, що частину вже видали військовослужбовцям.
Оскароносний Джаред Лето, відомий за фільмами “Дім Ґуччі” та “Далласький клуб покупців”, перевтілиться в головного антагоніста Скелетора у майбутньому художньому фільмі “Володарі Всесвіту”. Картина стане живою екранізацією популярної франшизи 1980-х років, яку створює Amazon MGM. Скелетор, культовий черепоподібний лиходій, стане головним ворогом Хі-Мена, роль якого виконає Ніколас Ґалітцайн.
Під час поїздки на Сумщину п’ятий Президент України Петро Порошенко передав підрозділам Збройних сил експериментальну партію термостійкого шоколаду, спеціально розробленого для військових працівниками корпорації “Рошен”. Шоколад зберігає свої властивості за будь-яких температурних умов.
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що російські окупанти щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні.
Генеральний штаб ЗСУ заперечив інформацію британського видання The Guardian про нібито переведення військових ППО на фронт як стрільців.
Сьогодні вранці, 21 грудня, безпілотники атакували російське місто Казань. Повідомляється про вісім прильотів, з них один – на промислове підприємство, один – над річкою, шість – на житловий масив.