Військові недоотримали гуманітарної допомоги на понад 170 млн – висновок аудиту МОУ

Джерело: пресслужба Міноборони

За результатами спільних внутрішніх аудитів з березня по липень 2024 року Міністерство оборони у співпраці з Державною митною службою виявили потенційні ризики незаконного використання гуманітарної допомоги на суму 171,78 млн грн.

За даними Держмитслужби, для потреб ЗСУ через митний контроль пройшли:

  • 424 одиниці транспортних засобів
  • 476,23 тонни товарів різних найменувань без зазначення вартості
  • 6,2 тонни продуктів харчування та пластикових гранул.

Тоді як у відомстві не змогли підтвердити факт отримання згаданої номенклатури військовими підрозділами. Оборонне відомство направило відповідні повідомлення до правоохоронних органів для оцінки правомірності дій окремих посадових осіб за ознаками незаконного збагачення, привласнення майна та зловживання службовим становищем.

Нині триває розслідування.

За словами тимчасового виконувача обов’язків директора Департаменту внутрішнього аудиту МОУ полковника Олександра Титковського, ефективна взаємодія відомств сприяє не лише швидкому отриманню критично важливої допомоги, а й допомагає виявити та запобігти митним правопорушенням.

Раніше заступник міністра оборони України Юрій Джигир повідомив, що завдяки впровадженню аудиторських рекомендацій Міноборони досягнуло економічного ефекту на загальну суму більш ніж 1,5 млрд грн.

Зауважимо, аудитори Міністерства оборони України встановили, що окремим військовослужбовцям безпідставно виплачували додаткову грошову винагороду. Фактично низка військовослужбовців перебували у пунктах постійної дислокації та виконували функціональні обов’язки, не пов’язані з веденням бойових дій, але отримували бойові доплати.

Мовиться про факти виявлення відповідних наказів у військових частинах на Київщині, Житомирщині, Хмельниччині та Полтавщині. Усього таких порушень встановлено на загальну суму 186,6 мільйона гривень.

Довідка. Міноборони тісно співпрацює з Держмитслужбою, що дозволило забезпечити належні механізми контролю за надходженням до військових частин гуманітарних вантажів. Це надає можливість оперативного обміну інформацією щодо підтвердження отримання військовими формуваннями таких товарів і виявлення ризикових митних оформлень.

Служба безпеки зібрала докази причетності топменеджменту українського будівельного холдингу до роботи на ворога та фінансування агресії РФ.

За даними “Енергоатому” за останні кілька тижнів поруч з атомними електростанціями України зафіксовано рух понад 70 російських БпЛА та понад 30 ворожих крилатих ракет.

Станом на 16:00 в п’ятницю, 13 вересня, по всій лінії фронту від початку доби вже відбулось 69 бойових зіткнень. 19 боїв ще тривають.

12 вересня у Відні (Австрія) відкрилася Viennacontemporary 2024 – щорічна міжнародна виставка сучасного мистецтва. Цьогорічна…

Росія розпочала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіуса дії “Гарпія-А1” минулого року, використовуючи китайські двигуни і деталі, як повідомляє агентство Reuters з посиланням на власні джерела.