Вказівку припинити військову допомогу Україні в березні давав не Трамп, а Гегсет — Reuters

Джерело: Reuters

4 березня 2025 року США тимчасово зупинили постачання військової допомоги Україні, а вже за тиждень відновили його. Як з’ясували журналісти, вказівку про замороження постачань дав не президент США Дональд Трамп, а міністр оборони США Піт Гегсет.

За даними джерел Reuters в Білому домі, усний наказ надійшов з офісу Гегсета.

30 січня Трамп провів нараду в Овальному кабінеті щодо України, в якій брав участь Гегсет та інші високопосадовці з питань національної безпеки. За словами двох джерел, під час зустрічі обговорювалася ідея припинити допомогу Україні, але президент не давав жодних вказівок.

Також джерела повідомили, що Трамп не знав про наказ Гегсета, як і інші високопосадовці з національної безпеки.

На прохання прокоментувати цей звіт, Білий дім повідомив Reuters, що Гегсет виконав директиву Трампа призупинити допомогу Україні. У Білому домі не пояснили, чому інші високопосадовці з національної безпеки не знали про цей наказ, або чому його так швидко скасували.

Наказ про припинення військової допомоги офіційно набув чинності через місяць, 4 березня, коли Білий дім оголосив про це.

Три джерела журналістів сказали, що Гегсет неправильно інтерпретував обговорення з Трампом політики щодо України та постачання допомоги.

Чотири інші особи сказали, що невелика група співробітників Пентагону, багато з яких ніколи не працювали в уряді і які роками виступали проти американської допомоги Україні, порадили Гегсету розглянути можливість призупинення допомоги.

Двоє людей, знайомих з цим питанням, заперечили реальне припинення допомоги. Один з них описав це як логістичну паузу.

“(Вони) просто хотіли розібратися в тому, що відбувається, а люди, в результаті, неправильно це витлумачили це як “ви повинні все зупинити”, – сказав один із них.

Невідомо, чи Трамп згодом допитав Гегсета або виніс йому догану. Одне з джерел повідомило, що тодішній радник з національної безпеки Майк Волц врешті-решт втрутився, щоб скасувати зупинку постачань.

  • Президент США Дональд Трамп вважає, що падіння цін на нафту збільшує шанси того, що Росія погодиться на мирну угоду з Україною.
  • 5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
  • Президент США Дональд Трамп не виключає, що попри нинішні переговори щодо мирної угоди між Україною та Росією досягнути її, можливо, не вдасться.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.