Вночі росіяни атакували Україну безпілотниками та ракетами: майже всі ворожі цілі було знищено
Джерело: Повітряні сили ЗСУ
Уночі 13 липня війська РФ атакували Україну ударними БпЛА та ракетами. Силами ППО було знищено майже всі ворожі цілі.
За даними Повітряних сил, цієї ночі окупанти випустили по Україні 20 ударних дронів іранського виробництва “Shahed-136/131” та три ракети – два “Калібри” та балістичну ракету “Іскандер-М”.
Дрони були запущені з двох напрямків – північно-східного (Курськ) та південно-східного (Приморсько-Ахтарськ). Дві крилаті ракети “Калібр” окупанти випустили з акваторії Чорного моря, а “Іскандер-М” – з міста Джанкой у тимчасово окупованому Криму.
Силами та засобами ППО було знищено всі 20 ворожих дронів. Більшість – над Київщиною.
Також на різних напрямках знищено дві крилаті ракети “Калібр”.
Водночас встановлюються наслідки пуску балістичної ракети “Іскандер-М”.
До відбиття ворожої атаки залучались зенітні ракетні підрозділи, винищувальна авіація, мобільні вогневі групи Повітряних Сил та протиповітряна оборона інших складових Сил оборони України.
- 13 липня – третю ніч поспіль – російські окупати атакують ударними БпЛА Київ. Цієї ночі над столицею було збито близько 10 ворожих цілей. Унаслідок падіння уламків є руйнування та жертви.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європі потрібна нова стратегія підтримки України у боротьбі з Росією, оскільки нинішня тактика деескалації неефективна.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 19 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Внаслідок обстрілу житлового кварталу Костянтинівки двоє людей загинули, ще двох поранено. Нині прокуратура розпочала розслідування за фактом воєнного злочину (ч. 2 ст. 438 КК України).
Національний банк України офіційно підтвердив, що в українській банківській системі досі використовується програмне забезпечення російського та білоруського походження. У телеграмі №57−0008/86444 регулятор наголосив на суттєвих ризиках та вимагає від банків прозвітувати про розв’язання проблеми протягом 21 дня.
18 листопада президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №11225 про удосконалення роботи МСЕК.