Ворог нарощує темпи наступальних дій на Лиманському і Покровському напрямках — Генштаб

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

Станом на 16:00 в п’ятницю, 5 липня, кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 84. Від початку доби ворог продовжує нарощувати темпи наступальних дій на Лиманському і Покровському напрямках. 

Разом з тим, під постійним бомбардуванням ворожої авіації перебуває Харківщина. Сьогодні, зі боку російських міст Бєлгород та Шебекіно ворог загалом завдав п’ять авіаударів – скинув дев’ять КАБів. Цілили у райони українських населених пунктів Вовчанськ, Глибоке та Руська Лозова. 

Водночас воїни відбили два ворожих штурми поблизу Глибокого на Харківському напрямку. Без втрат позицій. Ще два боєзіткнення там продовжуються.  

На Куп’янському напрямку противник два рази без успіху штурмував наші позиції у районі Синьківки. Окупанти двічі з авіації били некерованими авіаракетами поблизу Степової Новоселівки – сумарно випущено два десятки НАРів. Окрім того, дві керовані авіабомби вибухнули біля Курилівки. 

 На Лиманському напрямку за день загарбницька армія здійснила 17 атак на позиції українців поблизу Невського, Макіївки, Греківки, Тернів та у Серебрянському лісі. 11 боєзіткнень завершилися без успіху для противника, ще шість – тривають. Окупанти найактивніші у районі Тернів – там відбулося понад третину від усіх бойових зіткнень.

Продовжує ворог спроби пошуку слабких місць в нашій обороні на Сіверському напрямку. Поблизу Спірного, Білогорівки та Виїмки українські захисники відбили шість атак противника. Зараз точиться бій неподалік Спірного. Ситуація контрольована.

На Краматорському напрямку окупанти здійснили три безуспішні штурми позицій нашого війська поблизу Калинівки, Кліщіївки та Іванівського. Двічі били з озброєння армійської авіації по Часовому Яру.

На Торецькому напрямку кількість ворожих атак збільшилась до дев’яти. Противник, за підтримки авіації, по два рази намагався просунутись у бік Нью-Йорка та Торецька. Ще чотири атаки агресор здійснив поблизу Північного. Бої у трьох локаціях ще продовжуються. Загалом на напрямку загарбники завдали п’ять авіаударів.

На Покровському напрямку найбільша кількість боєзіткнень. З початку доби окупанти здійснили вже 29 спроб витіснити наших захисників із займаних позицій в районах Калинового, Новоолександрівки, Євгенівки, Новоселівки Першої, Яснобродівки та Нетайлового. Майже половину атак ворог провів біля Новоолександрівки і Новоселівки першої. Свої дії окупанти підтримували трьома авіаударами.

Сили оборони стримують натиск та відбили 17 штурмів противника, 12 боїв – ще  тривають.

Продовжуються бої на Курахівському напрямку. Наразі українські захисники відбили шість атак окупаційної армії. Концентрує зусилля противник у бік Красногорівки. Окупанти бомбардували КАБами райони Максимільянівки і Костянтинівки.

На Времівському напрямку відбили три ворожих штурми у бік Костянтинівки, та два біля Водяного. Противник скинув дів авіабомби біля Єлизаветівки. 

На Оріхівському напрямку окупанти отримали жорстку відсіч неподалік Малої Токмачки. Окрім того, випустили 32 некерованих авіаракети у район Лугового.

Українські захисники продовжують стримувати ворога та завдавати йому максимальних втрат.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.