Ворог створює передумови для ще однієї екологічної катастрофи – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

На півдні Херсонської, Запорізької областей та у Криму загостилось ситуація з водопостачанням та зрошенням сільськогосподарських земель через обміління Північнокримського каналу після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС.

Нещодавно ТОТ Запорізької області незаконно відвідав заступник міністра сільського господарства РФ  Андрей Разін, де він провів зустріч з призначеною окупантами так званою “заступницею голови ради міністрів – міністеркою АПК та продовольчої політики” Світланою Шевченко. Окупаційна адміністрація запропонувала використати води річки Молочна, що є найбільшою на ТОТ Запорізької області, та здійснити перекидання її стоку у зрошувальні канали. Зауважується, що окупаційна адміністрація уже розпочала розчищення річища та підготовку до інженерних робіт.

Зазначається, що таке рішення окупантів може призвести до збільшення солоності води в Азовському морі.

Також це може призвести до дефіциту питної води у місті Мелітополь, що створює передумови для ще однієї екологічної катастрофи на ТОТ, — застерегли у повідомленні.

Нагадаємо, через підрив росіянами дамби Каховської ГЕС близько мільйона українців мають перебої з водопостачанням. Однак вже наприкінці серпня запустили першу ланку водогону, аби забезпечити безперебійним водопостачанням.

Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.

У Центрі національного спротиву також закликали повідомляти про усі незаконні дії окупаційних адміністрацій на ТОТ через чат-бот.

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.