Ворог вичікує, аби використати «Калібри» з Чорного моря для атаки – Гуменюк

Джерело: Наталія Гуменюк в етері телемарафону

Керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк вважає, що заміна ракетоносіїв у Чорному морі може свідчити про ймовірно підготовку росіянами задіяти “Калібри” у наступних атаках на українські міста.

2 січня у Чорному морі перебуває три ракетоносії, серед яких як підводні, так і надводні. На їхніх бортпх споряджено близько 20 високоточних крилатих ракет типу “Калібр”. Ворог спроможний застосувати їх у будь-який момент.

Раніше російські війська провели ротацію ракетоносіїв. До сьогодні чергували в Чорному морі три надводних ракетоносії. Та вже вночі відбулася заміна: один із фрегатів зайшов у пункти базування, натомість вивели підводний ракетоносій. І попри те, що на підводному човні удвічі менше ракет, рівень ракетної небезпеки не зменшився.

Гуменюк зауважила, що незастосування ракетоносіїв може свідчити про тактику “заспокоєння”.

Тобто, довго ракетоносіїв не було на чергуванні зовсім, тепер вони є, і ми бачимо, що не використовуються. Можливо, це для того, аби приспати нашу пильність, – пояснила вона.

Також Гуменюк додала, що пуски з підводного човна виявити складніше, оскільки, зазвичай, ракети запускають дуже низько, тож їх фіксують за кілька хвилин до удару.

Зауважимо, протягом 2 січня війська РФ масовано атакували Україну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей збито.

Окрім того, уночі 2 січня окупанти випустили по Україні 35 ударних БпЛА. Всі було знищено.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.