Ворожі «Кинжали», «Калібри» били по «Мотор Січі» по нашій Хмельниччині, частину ракет збито, – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський в Telegram

У суботу, 5 серпня, стався черговий російський ракетний обстріл проти нашої держави. Ворог намагався атакувати “Мотор Січ” та Хмельниччину.

“Сьогодні стався черговий російський ракетний наліт проти нашої держави, “Кинжали”, “Калібри” били по “Мотор січі”, по нашій Хмельниччині, частину ракет збито”, – зазначив президент.

Він також додав, що зараз українська команда працює в Саудівській Аравії, на зустрічі радників лідерів держав щодо Формули миру. Там представлені 42 країни. 

“Різні континенти, різні політичні підходи до глобальних справ, але всіх єднає пріоритет міжнародного права. І саме для цього Україна запропонувала Формулу миру, бо міжнародний порядок, заснований на правилах та порушений російською агресією, має бути відновлений. Дуже важливо, що там, на полях зустрічі в Джидді, відбуваються і двосторонні перемовин з партнерами. Дякую нашій делегації за цю роботу. Консолідація світу – це одне з найголовніших завдань”, – написав Володимир Зеленський.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.