Вперше після припинення зернової угоди: з порту Одеси вийшов контейнеровоз «JOSEPH SCHULTE»
Джерело: міністр інфраструктури України Олександр Кубраков
З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
Мовиться про контейнеровоз “JOSEPH SCHULTE” під прапором Гонконгу, який вийшов з порту Одеса та рухається встановленим для цивільних суден тимчасовим коридором до/з чорноморських морських портів України.
“JOSEPH SCHULTE” перебував в порту Одеса з 23 лютого 2022 року. 16 серпня 2023 року він вийшов за Воронцовський маяк і тримає курс на Босфор.
На борту – понад 30 тис. тонн вантажу (2 114 контейнерів), зокрема з продовольством.
Кубраков наголосив, що тимчасовий коридор насамперед використовуватимуть для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ.
Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство і закликає Росію припинити будь-які погрози та дотримуватися міжнародних конвенцій.
Востаннє з порту Одеса судно виходило 16 липня 2023 року у межах “Чорноморської зернової ініціативи”. Вже 17 липня угода припинила діяти через відмову Росії щодо її продовження.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
Кількість загиблих унаслідок ракетного удару по Сумах у неділю ввечері, 17 листопада, зросла до десяти, 52 особи зазнали поранень.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.