Вперше за 16 років рішення саміту НАТО не згадало про вступ Грузії – євродепутат

Джерело: Пятрас Ауштрявічюс/X

Депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс, відзначаючи підсумки саміту НАТО у Вашингтоні, закликав владу Грузії “відкоригувати компас”, інакше буде втрачено її європейський шлях.

Зокрема Ауштрявічюс звернув увагу на те, що вперше з 2008 року з декларації саміту зникла згадка про намір Грузії вступити до НАТО.

“Це збігається з обіцянкою керівної партії перемогти “ліберальний фашизм”. Я закликаю керівництво Грузії відкоригувати свій компас, інакше навіть європейський шлях буде втрачено”, – наголосив євродепутат.

Своєю чергою, спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі висловився з приводу ухваленої на саміті декларації.

За його словами, з погляду “демократичного та інституційного розвитку” Грузія випереджає країни-члени НАТО.

Він навів як приклад рішення уряду партії влади “Грузинська мрія” надіслати контингент для підтримки місії Альянсу в Афганістані у 2015-2021 роках.

“Причому, порівняно із самими членами НАТО, ми були четвертими після США, Німеччини та Італії. Більше нічого не скажу про те, хто виконував завдання якої складності. Ми всі знаємо і пам’ятаємо історії та жертви наших героїчних солдатів”, – зауважив він.

Культовий персонаж DC Бетмен, який вперше дебютував у коміксах у березні 1939 року, отримає зірку на Голлівудській алеї слави.

Через декілька днів після того, як регулювальні органи на два місяці зупинили польоти ракети Starship компанії SpaceX на Марс, фірмі Ілона Маска загрожує великий штраф за ймовірні порушення безпеки двох запусків минулого року.

На Білгородщині РФ ворог замінував дамби та будує оборонні фортифікації навколо обласного центру. Про це повідомив речник оперативно-тактичного угруповання “Харків” Віталій Саранцев.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 20 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо у вечірні години максимального споживання.

У новій резолюції Європарламент закликав країни ЄС зняти всі обмеження на удари України в глиб Росії західною зброєю. Відповідний документ прийняли більшістю голосів: “за” проголосували 425 депутатів, проти — 131, ще 63 утрималися.