Вплив Путіна в Африці «значно послабшав» після вторгнення в Україну – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Війна в Україні, розв’язана Росією, заважає очільнику Кремля Володимиру Путіну зміцнювати свій вплив в Африці.
Як повідомляється, на саміті “Росія-Африка” Путін оточив себе африканськими лідерами, щоб показати, що РФ має багато друзів, попри спроби США і їх союзників ізолювати її через війну в Україні.
“І все ж другий саміт “Росія-Африка” не є тим ударом, який планував Кремль”, – йдеться у матеріалі.
Так, на саміт прибули всього 17 глав держав, хоча перший такий саміт в 2019 році зібрав лідерів 43 африканських країн. Співрозмовники видання переконані, що африканські країни, зокрема, незадоволені тим, як вихід РФ із “зернової угоди” відіб’ється на вартості продовольства.
Ще один комплекс проблем пов’язаний із збройним заколотом ПВК “Вагнер” на чолі з Євгеном Пригожиним. Це угруповання дуже важливе для ряду африканських лідерів, які уклали з найманцями домовленості у сфері безпеки. Зараз вони “ламають голову” над станом відносин між Кремлем і “Вагнер”.
Варто зауважити, голова Африканського союзу Азалі Ассумані заявив у п’ятницю, 28 липня, що пропозицій президента Росії Володимира Путіна про постачання зерна в Африку недостатньо, і що Україні потрібне припинення вогню.
Водночас 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
- Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.