Вплив Путіна в Африці «значно послабшав» після вторгнення в Україну – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Війна в Україні, розв’язана Росією, заважає очільнику Кремля Володимиру Путіну зміцнювати свій вплив в Африці.
Як повідомляється, на саміті “Росія-Африка” Путін оточив себе африканськими лідерами, щоб показати, що РФ має багато друзів, попри спроби США і їх союзників ізолювати її через війну в Україні.
“І все ж другий саміт “Росія-Африка” не є тим ударом, який планував Кремль”, – йдеться у матеріалі.
Так, на саміт прибули всього 17 глав держав, хоча перший такий саміт в 2019 році зібрав лідерів 43 африканських країн. Співрозмовники видання переконані, що африканські країни, зокрема, незадоволені тим, як вихід РФ із “зернової угоди” відіб’ється на вартості продовольства.
Ще один комплекс проблем пов’язаний із збройним заколотом ПВК “Вагнер” на чолі з Євгеном Пригожиним. Це угруповання дуже важливе для ряду африканських лідерів, які уклали з найманцями домовленості у сфері безпеки. Зараз вони “ламають голову” над станом відносин між Кремлем і “Вагнер”.
Варто зауважити, голова Африканського союзу Азалі Ассумані заявив у п’ятницю, 28 липня, що пропозицій президента Росії Володимира Путіна про постачання зерна в Африку недостатньо, і що Україні потрібне припинення вогню.
Водночас 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
- Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.