ВПС Великої Британії «готові літати і битися» з ВКС РФ – Daily Express

Джерело: Daily Express

Головний маршал авіації Великої Британії сер Річард Найтон, нещодавно призначений на посаду Головнокомандувача королівськими Військово-повітряними силами, запевнив у готовності ВПС протистояти Росії на тлі побоювань щодо скорочення збройних сил.

“Сер Річард у своїй інавгураційній промові на Глобальній конференції керівників авіації та космонавтики штабу ВПС підтвердив готовність Великої Британії протистояти суперникам , особливо у відповідь на незаконне повномасштабне вторгнення Росії в Україну”, – йдеться в матеріалі.

При цьому він наголосив на важливості чіткого повідомлення противникам про те, що у Королівських ВПС є реальні можливості і вони готові.

“Ми готові літати і битися, і вони програють”, – прокоментував маршал.

Варто зауважити, Уряд Великої Британії заявив у вівторок, 11 липня, що надасть Україні понад 70 бойових машин і машин матеріально-технічного забезпечення, тисячі боєприпасів для танків Challenger 2, а також пакет допомоги в розмірі 64,7 мільйона доларів для ремонту техніки.

  • Представники Норвегії та Великої Британії заявили, що нададуть допомогу Чорнобильській зоні у понад 5 мільйонів євро.
  • Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі має намір замінити на посаді міністра оборони Бена Воллеса, котрий планує піти у відставку під час наступної перестановки.
  • Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що планує залишити уряд під час наступних перестановок у Кабінеті Міністрів і не балотуватиметься на наступних загальних виборах.

За даними британських розвідників, протягом останніх тижнів війська РФ значно проснулись вперед у Мар’їнці на Донеччині і зараз, імовірно, захопили більшу частину міста.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.