Видання 16 років тому передбачило, що РФ нападе на Україну

Джерело: видання “Український тиждень”

Ще у 2008 році в Україні передбачили, що наступною мішенню російської агресії після Грузії стане сама Україна.

Обкладинка одного з серпневих номерів журналу “Український тиждень” того року зобразила загрозу для України у вигляді кремлівського чобота, на якому були помітні сліди Грузії.

Джерело: обкладинка видання “Український тиждень”

“Тоді наші застереження багатьом видалися цілковито нереальними, але не минуло й шести років, як вони справдилися” – розповідали у виданні.

“Український тиждень” — щотижневий ілюстрований суспільно-політичний українськомовний журнал. Заснували його у 2007 році. Останній номер вийшов друком 23 лютого 2022 року, за день до початку повномасштабного вторгнення.

Вторгнення РФ у Грузію

8 серпня 2008 року Росія розпочала широкомасштабну війну проти Грузії.

У Грузії існували два сепаратистських регіони, Південна Осетія та Абхазія, які після розпаду СРСР мали обмежену автономію, а згодом заявили про свою незалежність, але фактично контролюються підтримуваними Росією сепаратистами.

Після приходу до влади Михайла Саакашвілі в Грузії у 2004 році, країна взяла курс на реформу і інтеграцію з Західним світом, зокрема в НАТО, що викликало занепокоєння Росії.

Відтак у серпні 2008 року грузинський уряд розпочав військову операцію для відновлення контролю над Південною Осетією, де відзначалася ескалація насильства між грузинськими силами і сепаратистами.

Після початку грузинської операції Росія розпочала масштабне вторгнення,  увійшовши в Південну Осетію та Абхазію. Російські війська здійснили повітряні удари по території Грузії, включаючи бомбардування столиці Тбілісі та стратегічних об’єктів.

Західні країни і міжнародні організації, зокрема Європейський Союз і США, засудили військові дії Росії. Однак реакція була переважно обмеженою санкціями і дипломатичними заходами, без прямого військового втручання.

Війна завершилася підписанням мирної угоди 12 серпня 2008 року, підписаної під егідою Франції, яка тоді головувала в Європейському Союзі. Угода передбачала припинення вогню, виведення військ та міжнародний моніторинг ситуації.

Через кілька днів після закінчення бойових дій, 26 серпня 2008 року, Росія визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії. Це рішення засудили більшість країн світу, які підтримали територіальну цілісність Грузії. Росія також розгорнула свої війська в обох регіонах.

Відносини між РФ та Грузією й досі залишаються напруженими.

З 2 січня 2025 року Укрзалізниця змінює графік руху поїздів для зручності пасажирів, враховуючи побажання захисників України.

На фронті загинув український актор театру і кіно Яків Ткаченко.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що за кордоном наразі перебуває близько 7,5 мільйона українців. Саме для їх повернення і створили Міністерство національної єдності.

Корнелію Дудайте, представницю збірної Литви з функціональних видів спорту, дискваліфікували з чемпіонату світу, що проходить в столиці Угорщини з 13 по 15 грудня, через футболку з написом “Make Russia small again” (“Зробімо Росію маленькою знову”).

Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.