Виробництво боєприпасів для БпЛА в Україні: уряд ухвалив постанову
Повідомляє пресслужба уряду
Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
Завдяки цій постанові виробники отримали сприятливі умови та нові можливості для розвитку й масштабування виробництва боєприпасів для безпілотних літальних апаратів (БпЛА).
Зокрема, виробники боєприпасів тепер:
- Мають законодавчу базу для масового виробництва в Україні.
- Повинні відповідати встановленим вимогам до боєприпасів та умовам їх виробництва.
- Зможуть випробовувати та допускати боєприпаси до експлуатації швидше.
Раніше виробництво боєприпасів було складним та обтяженим бюрократичними процедурами, що робило його малодоступним в Україні. Нові виробники майже не з’являлися на ринку через тривалість допуску боєприпасів до експлуатації, необхідність збирати документи, отримувати ліцензії та проходити перевірки.
“Ухвалена постанова скасовує ці бюрократичні процедури. А, отже, спрощує виробництво в Україні. Очікуємо, що кількість виробників зросте в рази, а ЗСУ отримуватимуть швидше і більше необхідного обладнання”, – зазначено в повідомленні.
На початку запуску проєкту “Армія дронів” всього 7 українських виробників БпЛА мали державні контракти, але зараз до експлуатації допущено ще 40 БпЛА, і ще 178 виробників перебувають у процесі проходження всіх необхідних процедур.
- Фонд Сергія Притули оголосив новий збір на комплекси БпЛА для розвідки.
- Уночі 19 липня російські окупанти здійснили чергову комбіновану повітряну атаку на Україну, випустивши понад три десятки ракет та понад три десятки ударних БпЛА. 37 ворожих цілей вдалось знищити, проте є і влучання.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.