Виробництво боєприпасів для БпЛА в Україні: уряд ухвалив постанову
Повідомляє пресслужба уряду
Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
Завдяки цій постанові виробники отримали сприятливі умови та нові можливості для розвитку й масштабування виробництва боєприпасів для безпілотних літальних апаратів (БпЛА).
Зокрема, виробники боєприпасів тепер:
- Мають законодавчу базу для масового виробництва в Україні.
- Повинні відповідати встановленим вимогам до боєприпасів та умовам їх виробництва.
- Зможуть випробовувати та допускати боєприпаси до експлуатації швидше.
Раніше виробництво боєприпасів було складним та обтяженим бюрократичними процедурами, що робило його малодоступним в Україні. Нові виробники майже не з’являлися на ринку через тривалість допуску боєприпасів до експлуатації, необхідність збирати документи, отримувати ліцензії та проходити перевірки.
“Ухвалена постанова скасовує ці бюрократичні процедури. А, отже, спрощує виробництво в Україні. Очікуємо, що кількість виробників зросте в рази, а ЗСУ отримуватимуть швидше і більше необхідного обладнання”, – зазначено в повідомленні.
На початку запуску проєкту “Армія дронів” всього 7 українських виробників БпЛА мали державні контракти, але зараз до експлуатації допущено ще 40 БпЛА, і ще 178 виробників перебувають у процесі проходження всіх необхідних процедур.
- Фонд Сергія Притули оголосив новий збір на комплекси БпЛА для розвідки.
- Уночі 19 липня російські окупанти здійснили чергову комбіновану повітряну атаку на Україну, випустивши понад три десятки ракет та понад три десятки ударних БпЛА. 37 ворожих цілей вдалось знищити, проте є і влучання.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.
Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю, Ван Ї під час зустрічі міністрів закордонних справ країн БРІКС у Ріо-де-Жанейро заявив, що Пекін підтримує зусилля, спрямовані на мирне врегулювання російсько-української війни, та закликає Київ і Москву знайти “першопричини конфлікту”.