Вживання пива спричиняє набагато більшу шкоду здоров’ю, аніж коктейлі та вино – дослідження
Джерело: Nutrients
Попри поширений стереотип про “безневинність” пива порівняно з іншим алкоголем, вчені зі США виявили, що воно завдає організму більшого впливу, ніж вино, коктейлі чи лікер. Дослідження розкрило, що пивні споживачі мають нижчий рівень харчової якості і менш активний спосіб життя.
У дослідженні взяли участь понад 1900 дорослих американців, котрі вживали алкоголь. З них 38,9% пили виключно пиво, 21,8% — лише вино, 18,2% — лікер або коктейлі, а 21% — комбінували кілька видів спиртних напоїв. Вчені оцінили харчові звички учасників, використовуючи Індекс здорового харчування. Жодна з груп не досягла мінімальних 80 балів зі 100, необхідних для адекватного харчування. Найвищий показник мали ті, хто обирав вино (55,1 бала), а найнижчий — любителі пива (49,3 бала).
Типовий образ пивного споживача включає молодих чоловіків із низьким рівнем доходу і схильністю до куріння. Ця група відзначилася найбільшою добовою калорійністю харчування (з урахуванням маси тіла) та низькою фізичною активністю. Також учені зазначили, що пиво часто супроводжується закусками з високим вмістом простих вуглеводів та низьким вмістом клітковини, які є поширеними в барах, на відміну від вина, яке зазвичай споживається з м’ясними та овочевими стравами.
У деяких випадках сам раціон впливає на вибір алкоголю: солоні та смажені страви, що викликають спрагу, часто спонукають до споживання пива.
Для запобігання захворюванням печінки та іншим проблемам зі здоров’ям, науковці радять лікарям акцентувати на вподобаннях пацієнтів щодо алкоголю та надавати рекомендації на основі цих даних. Тим, хто віддає перевагу пиву, рекомендовано додати в раціон більше фруктів і овочів, а також збільшити фізичну активність.
- Мешканка будинку людей похилого віку в Англії Кетлін Хеннінгс разом з друзями відсвяткувала своє 105-річчя й розповіла свій секрет довголіття. П’ючи ірландське пиво Guinness, вона дала пораду, як прожити довге та насичене життя: “Пий Guinness і не виходь заміж!”.
- Результати нового дослідження, проведеного вченими Техаської школи ветеринарної медицини та біомедичних наук, засвідчили, що батьки, які зловживають алкоголем, можуть передавати дітям симптоми раннього старіння, зокрема високий рівень холестерину, проблеми з серцем, артрит і ранню деменцію.
- Всесвітня організація охорони здоров’я провела дослідження щодо вживання алкоголю підлітками у 44 країнах Європи. Перше місце посіла Велика Британія.
Український співак Дмитро Монатік та його дружина Ірина утретє стали батьками.
Очільник Кремля Володимир Путін заявив, що Словаччина погодилась стати майданчиком для переговорів. Кілька днів тому він зустрічався з прем’єром Словаччини Робертом Фіцо.
На державному порталі цифрових послуг “Дія” для критичних підприємств відновлено можливість бронювання військовозобов’язаних співробітників від мобілізації.
Начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко та директор благодійного фонду “Support Kherson” Нісар Ахмад передали медичне обладнання одній з лікарень Херсона, не вказавши, що це частина міжнародної допомоги.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у п’ятницю, 27 грудня, відновили застосування графіків відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.