«Я – громадянин Швеції» – очільник Нацмузею історії України, що не повернувся з відрядження
Джерело: Інтерфакс-Україна
Директор Національного музею історії України Федір Андрощук пояснив, чому він не повернувся із закордонного відрядження.
“Я є громадянином Швеції, де проживаю постійно вже майже 25 років і де сплачую податки. (…) За фактом у відрядженні я не у Швеції, а в Україні. Я постійно живу у Швеції, а не в Україні”, – повідомив Андрощук.
Він стверджує, що ще три місяці тому подав заяву про звільнення, бо Мінкультури не подовжило йому відрядження у зв’язку з необхідністю виконання наукового проєкту.
“Тепер я працюю над шведською частиною мого проєкту. Отже, міністерству пропонувалося взяти пасивну участь у цьому. Однак відповіді я так і не отримав. Тому написав заяву про звільнення, де зазначив і причини, через які звільняюся”, – каже він.
За його словами, Національний музей історії України – це його “гуманітарна допомога”.
“Те, що він працює під час війни, ще й заробляє кошти державі та став відомим у світі – це завдяки не українському, а шведському громадянству та моєму імені. Саме Швеція прийшла на допомогу музею в перші дні війни й зібрала кошти, завдяки яким музей зробив чудову виставку “Дохристиянські вірування України”, а також підтримує низку інших виставкових проєктів”, – додав він.
Нагадаємо, Федір Андрощук поїхав у закордонне відрядження і не повернувся. За словами народної депутатки Соломії Бобровської, термін відрядження Андрощука сплив 20 вересня.
Довідка: Федір Андрощук – український археолог, фахівець у галузі скандинавістики, доктор історичних наук. Він очолює Національний музей історії України з 2020 року. Крім того, з 2022 року він є членом виконавчої ради Європейської асоціації археологів.
- Мінімум двоє гравців волейбольного клубу Решетилівки не повернулись в Україну після матчу, який відбувся в Бельгії.
- За словами міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького, кожен п’ятий культурний діяч, який виїжджає за кордон із дозволом міністерства, не повертається.
- Минулого року Міністерство молоді та спорту України оприлюднило список спортсменів, які не повернулися після закінчення терміну їх дозволу на виїзд за кордон.
На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії “Вагнер”, який воював проти України й просив про притулок.
Правоохоронці Київської області повідомили про підозру зловмисникам, які на понад 4 000 000 гривень ошукали родини військових.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.