Ядерна безпека і забезпечення роботи АЕС: Герман Галущенко зустрівся з Рафаелем Гроссі
Джерело: Міненерго
Під час зустрічі міністр енергетики України Герман Галущенко обговорив з генеральним директором Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі питання ядерної безпеки і забезпечення роботи українських АЕС.
Зустріч відбулась у Відні, де очільник Міненерго бере участь у засіданні Ради керуючих МАГАТЕ.
Герман Галущенко поінформував керівника агентства про ситуацію в українській енергосистемі, яка значно ускладнилася після поновлення Росією масованих атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.
Міністр акцентував, що РФ прицільно атакує теплові та гідроелектростанції, трансформаторні підстанції і лінії електропередачі.
“Ситуація досить складна, ми втратили близько 9 ГВт потужності. Наразі тривають планові ремонти на енергоблоках атомних станцій, для того, щоб взимку запустити в роботу всі наявні потужності атомної генерації. Це питання нашого виживання, тому дуже важливо гарантувати безпеку їх експлуатації”, – наголосив очільник Міненерго.
Міністр нагадав, що у листопаді 2022 року під час російських атак стався блекаут українських АЕС. У цьому контексті сторони обговорили необхідність координації зусиль для недопущення повторення такої ситуації.
Також Герман Галущенко поінформував Рафаеля Гроссі про активну роботу над підготовкою до завершення проєкту будівництва блоків 3 та 4 на Хмельницькій АЕС.
Рафаель Гроссі відзначив надзвичайну важливість атомної енергетики для України, побажав успіхів у реалізації проєкту та висловив підтримку подальшому розвитку галузі.
Окрему увагу під час зустрічі приділено ситуації на окупованій росіянами найбільшій атомній електростанції в Європі – українській ЗАЕС. Герман Галущенко висловив занепокоєння технічним станом енергоблоків, браком кваліфікованого персоналу на станції, мілітаризацією майданчика АЕС, мінуванням периметра об’єкта та нестабільністю зовнішнього електропостачання через постійні російські обстріли.
Міністр подякував представникам МАГАТЕ за роботу постійних місій на ЗАЕС та інших атомних електростанціях України, зауваживши, що це важливий елемент гарантування безпеки об’єктів.
Також сторони обговорили підготовку до проведення Саміту миру у Швейцарії. Герман Галущенко акцентував, що питання “Радіаційна та ядерна безпека” – це пункт Формули миру, яку пропонує Україна, і його підтримка країнами є надзвичайно важливою для гарантування ядерної безпеки не лише України, а й усього світу.
- Під час зустрічі з послами ЄС у Відні міністр енергетики Герман Галущенко розповів про стан енергосистеми та енергоінфраструктури України й зауважив, що ситуація зараз значно гірша, ніж у 2022 – 2023 роках.
- Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що, попри продовження російських атак, українська енергосистема залишається цілісною.
- Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький розповів про причини погіршення ситуації в українській енергосистемі, зазначивши, що це сукупність низки факторів.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.