Як дебати Байдена і Трампа можуть змінити політичний курс обох кандидатів у президенти
Джерело: AP
Президент Джо Байден і його конкурент від Республіканської партії Дональд Трамп зустрінуться в четвер для дебатів, які нададуть безпрецедентну можливість для обох кандидатів спробувати змінити політичні наративи.
Байден, чинний президент від Демократичної партії, отримує шанс запевнити виборців, що у свій 81 рік він здатний провести США через низку викликів. Тим часом 78-річний Трамп міг би скористатися моментом, щоб спробувати подолати засудження за кримінальний злочин у Нью-Йорку та переконати десятки мільйонів аудиторії, що він за темпераментом підходить для повернення в Овальний кабінет.
Згідно з опитуваннями, обидвох кандидатів не люблять більшість американців, і вони пропонують різко різні бачення практично з усіх основних питань. Трамп пообіцяв масштабні плани перебудови уряду США, якщо він повернеться до Білого дому, а Байден стверджує, що його опонент створить реальну загрозу для демократії в країні.
За чотири місяці до дня виборів їхні дії мають потенціал змінити траєкторію перегонів. Кожне слово та жест аналізуватиметься не лише на те, що говорять обидва чоловіки, але й на те, як вони взаємодіють один з одним і як витримують тиск.
“Дебати, як правило, не змінюють сприйняття виборців таким чином, щоб змінити їхній голос: вони зазвичай підкріплюють, а не переконують, – сказала Кетлін Холл Джеймісон, директорка Центру громадської політики Анненберга в Університеті Пенсільванії та експертка з президентських комунікацій. – Чим відрізняються ці дебати, так це те, що у вас, по суті, є два чинних президента, про яких виборці мають дуже добре сформовані погляди. Але це не означає, що ці уявлення правильні або відповідають тому, що виборці побачать на сцені”.
Трамп і Байден не були на одній сцені і навіть не розмовляли з часів останніх дебатів за кілька тижнів до президентських виборів 2020 року. Трамп пропустив інавгурацію Байдена після безпрецедентної та невдалої спроби спростувати свою поразку, кульмінацією якої стало повстання його прихильників у Капітолії 6 січня.
Прагнучи уникнути повторення їхніх хаотичних словесних поєдинків 2020 року, Байден наполіг (і Трамп погодився) провести дебати без аудиторії та дозволити організаторам вимикати мікрофони кандидатів, коли не їхня черга виступати.
“У вас є двоє чоловіків, які не проводили дебатів протягом чотирьох років”, – сказав Філіп Рейнс, політичний консультант від Демократичної партії, який допомагав колишній держсекретарці Гілларі Клінтон підготуватися до дебатів із Трампом у 2016 році.
Війни в Україні та Газі нависають над перегонами, як і діаметрально різні погляди кандидатів на роль Америки у світі та її альянси. Розбіжності щодо інфляції, податкової політики та державних інвестицій для будівництва інфраструктури та боротьби зі зміною клімату створять додаткові контрасти.
Крім цього, Верховний суд на порозі оголошення свого рішення щодо того, чи має Трамп юридичний імунітет за його ймовірну роль у повстанні 6 січня. Це сталося через кілька тижнів після того, як Трамп був засуджений у Нью-Йорку за участь у схемі яка, як стверджували прокурори, мала на меті незаконний вплив на вибори 2016 року.
- У випадку перемоги на виборах президента США Дональд Трамп може припинити надавати військову допомогу Україні, якщо Київ відмовиться від мирних перемовин з Москвою.
- Президент США Джо Байден заявив, що Трамп зараз є більшою загрозою для країни, ніж під час свого перебування на посаді.
- Американські посадовці заявили, що дедалі більше противників США на чолі з Росією прагнуть вплинути на президентські вибори 2024 року за допомогою найнятих комерційних фірм і використання генеративного штучного інтелекту (ШІ).
Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.
Під час контролю в аеропорту Тегу у Південній Кореї митники змусили 30-річну жінку роздягнутися та показати гігієнічну прокладку. Все через те, що її запідозрили у перевезенні наркотиків.
На фото – перше зображення зірки за межами нашої галактики крупним планом, WOH G64, зроблене інструментом GRAVITY на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії. Фотографію зробили наприкінці життя зірки, коли вона випускає газ і пил, що є останнім кроком перед вибухом.
Сьогодні, 22 листопада, на засіданні Ради оборони Харківщини обговорили посилення обороноздатності області, зокрема підвищення ефективності мобілізаційних заходів.
Назарій Кішак, командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади, в етері телемарафону розповів про війська…