Як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії: алгоритм дій

Джерело: Мінцифри

У Міністерстві цифрової трансформації України розповіли, як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії.

Через ворожі обстріли енергосистема України – під постійними атаками. У частині областей вже відбуваються планові відключення електроенергії.

Як залишатись на зв’язку під час відключень електроенергії? 

  • Налаштуйте домашній інтернет, який працює до 72 годин без електроенергії;
  • Уточніть у свого провайдера, чи перейшов він на енергоощадні інтернет-мережі за технологією xРОN.

 Якщо часу недостатньо:

  • Знайдіть найближчого провайдера з xРОN-мережею та подайте заявку на підключення. Щоб прискорити процес, скооперуйтеся із сусідами;
  • Придбайте джерело електроживлення для WI-FI роутера з необхідним-кабелем, щоб заживити роутер;
  • ГОТОВО! Зможете залишатися вдома онлайн не тільки під час віялових відключень електрики, а й протягом тривалих знеструмлень.

Немає мобільного зв’язку? Скористайтесь нацроумінгом

  • Відключіть автовибір мережі на Androide: Налаштування – Мобільна мережа (чи Підключення) – Оператор; на IOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі;
  • Знайдіть і виберіть доступну мережу: Vоdafone UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL;
  • Якщо зареєструватися не вдалося, спробуйте ще раз або виберіть іншу мережу;
  • Перевірте можливість вихідного дзвінка, SMS.

Завантажте Мапу “Пунктів незламності” в “Дії”

Так ви за кілька кліків знайдете найближчий пункт, перевірите, чи є там усе необхідне, та побудуєте маршрут.

У сервісі доступні фільтри:

  • Відчинено зараз;
  • Доступно для людей з інвалідністю;

Зручності: інтернет, зв’язок, генератор, зарядка, вода, тепло, аптечка.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.