Як правильно користуватися менструальною чашею, щоб не нашкодити здоров‘ю: поради експертів

Джерело: Health

Неправильне носіння менструальної чаші спричинило в жінки набряк нирки та появу крові в сечі. За словами лікарів, хоча такі випадки бувають рідко, жінки повинні знати про ризики їх носіння та про безпечне користування ними.

Нове клінічне дослідження описує рідкісні, але серйозні наслідки використання менструальної чаші, яка занадто велика або неправильно розташована. Про це повинні знати як користувачі, так і лікарі, зауважили урологи Клара Мааруп Пріп та Лотте Каасгаард Якобсен з Університету Орхуса в Данії.

Згідно зі звітом фахівців, жінка віком близько 30 років звернулася до лікарні через скарги на біль у животі та попереку й появу крові в сечі. Аналізи не виявили запальних процесів у нирках, які могли б викликати такі симптомів, але підтвердили наявність клітин крові та білку в сечі. Комп’ютерна томографія показала, що в жінки набряк правої нирки, спричинений неможливістю виводити сечу.

Автори дослідження пояснили, що симптоми пацієнтки були спричинені “неправильним розташуванням” менструальної чаші. У випадку з тазом, який нахиляється назад, деякі виробники менструальних чаш радять розташовувати чашу нижче в піхвовому каналі.

Як зазначається, існує лише кілька інших клінічних випадків, де менструальна чаша натискала на сечовід. При цьому всі пацієнтки, які неправильно розташували менструальну чашу, скаржилися на біль у спині або животі, а на КТ було видно набряк нирки. Після того, як вони припинили використовувати менструальну чашу, їхні симптоми зникли.

У трьох задокументованих випадках пацієнтки повідомили, що використовували менструальну чашу без будь-яких симптомів, після того як вони навчилися правильно її розташовувати. Наприклад, одна пацієнтка замінила стару чашу на менший розмір.

“Хоча це досить рідко, жінки повинні бути поінформовані про симптоми, які потребують медичної допомоги, зокрема біль у боці, біль в животі і/або кров у сечі. Важливо вибрати правильний розмір і форму чаші та правильно її вставляти, щоб уникнути ускладнень”, – наголосили Мааруп Пріп і Якобсен.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.