Як правильно користуватися менструальною чашею, щоб не нашкодити здоров‘ю: поради експертів

Джерело: Health

Неправильне носіння менструальної чаші спричинило в жінки набряк нирки та появу крові в сечі. За словами лікарів, хоча такі випадки бувають рідко, жінки повинні знати про ризики їх носіння та про безпечне користування ними.

Нове клінічне дослідження описує рідкісні, але серйозні наслідки використання менструальної чаші, яка занадто велика або неправильно розташована. Про це повинні знати як користувачі, так і лікарі, зауважили урологи Клара Мааруп Пріп та Лотте Каасгаард Якобсен з Університету Орхуса в Данії.

Згідно зі звітом фахівців, жінка віком близько 30 років звернулася до лікарні через скарги на біль у животі та попереку й появу крові в сечі. Аналізи не виявили запальних процесів у нирках, які могли б викликати такі симптомів, але підтвердили наявність клітин крові та білку в сечі. Комп’ютерна томографія показала, що в жінки набряк правої нирки, спричинений неможливістю виводити сечу.

Автори дослідження пояснили, що симптоми пацієнтки були спричинені “неправильним розташуванням” менструальної чаші. У випадку з тазом, який нахиляється назад, деякі виробники менструальних чаш радять розташовувати чашу нижче в піхвовому каналі.

Як зазначається, існує лише кілька інших клінічних випадків, де менструальна чаша натискала на сечовід. При цьому всі пацієнтки, які неправильно розташували менструальну чашу, скаржилися на біль у спині або животі, а на КТ було видно набряк нирки. Після того, як вони припинили використовувати менструальну чашу, їхні симптоми зникли.

У трьох задокументованих випадках пацієнтки повідомили, що використовували менструальну чашу без будь-яких симптомів, після того як вони навчилися правильно її розташовувати. Наприклад, одна пацієнтка замінила стару чашу на менший розмір.

“Хоча це досить рідко, жінки повинні бути поінформовані про симптоми, які потребують медичної допомоги, зокрема біль у боці, біль в животі і/або кров у сечі. Важливо вибрати правильний розмір і форму чаші та правильно її вставляти, щоб уникнути ускладнень”, – наголосили Мааруп Пріп і Якобсен.

Верховний Суд поставив крапку у справі за позовом Київської міської прокуратури про стягнення понад 139 млн гривень з товариства, яке мало будувати метро з Сирця на Виноградар, однак замість цього поклало виділені гроші на депозит.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини ініціював перевірку щодо випадку смерті малюка в Одесі, якого поліціянти знайшли в морозильній камері. З’ясувалось, що ще до інциденту соцслужби ігнорували повідомлення про можливу небезпеку для дітей. 

В Аргентині адвокати подали до кримінального суду позови про шахрайство проти президента Хавʼєра Мілея за просування криптовалюти LIBRA у своїх соцмережах, внаслідок чого інвестори втратили майже $4,6 млрд.

Група досвідчених іноземних кореспондентів запускає нову новинну платформу Noosphere, подібну до TikTok.

Міноборони провело зустріч з українськими виробниками озброєння. Головною темою стало обговорення можливостей укладання трирічних контрактів, що має забезпечити стабільність виробництва, розвиток оборонного сектору та підвищення боєздатності ЗСУ.