Як за часів пандемії: журналістам повернуть обмежений доступ до пленарних засідань ВР
Джерело: Укрінформ
Журналістам відновили доступ до роботи у Верховній Раді під час пленарних засідань – щоправда, у тому ж режимі, який діяв під час карантинних обмежень у пандемію COVID-19.
Про відновлення роботи ЗМІ у парламенті повідомив керівник Апарату Верховної Ради В’ячеслав Штучний.
“Ми повертаємося до тієї практики, яка була під час пандемії ковіду. Під час засідання Верховної Ради у будівлі зможуть перебувати 20-30 представників ЗМІ. Журналісти вже подали заяви на акредитацію. Ми готові до проведення додаткової акредитації. Після Великодня зберемо журналістів для інструктажу під час перебування у парламенті”, – сказав Штучний.
Глава Верховної ради Руслан Стефанчук, своєю чергою, зауважив, що ВР – єдиний в країні законодавчий орган, який працює в умовах воєнного стану, а тому ворог може вважати парламент центром прийняття рішень.
“Маємо ризики, які щомісяця підтверджуються відповідними листами від спецслужб”, – сказав Стефанчук.
Відтак, зауважила представниця Управління державної охорони Валентина Савіцька, журналістів, яким буде надано доступ до роботи у парламенті, будуть верифікувати належним чином.
Стефанчук додав, що необхідно сформувати пул журналістів, які “ставлять до себе високі репутаційні вимоги”.
Зауважимо, що представників преси не пускають до Верховної Ради від початку повномасштабної війни з міркувань безпеки.
- 1 квітня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №11140 “Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України “Про деякі питання висвітлення роботи Верховної Ради України дев’ятого скликання в умовах дії воєнного стану” щодо удосконалення порядку висвітлення”. Народні обранці закликали скасувати фінансування телемарафону та поновити доступ журналістів до засідань парламенту.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.