Які є ознаки уповільненого метаболізму: якими способами можна його прискорити
Джерело: Health
Для забезпечення життєдіяльності організму метаболізм виконує важливу сукупність процесів, які перетворюють їжу на енергію. Уповільнений метаболізм може супроводжуватися змінами у самопочутті. Хоча його швидкість залежить від генетичних факторів, стану здоров’я та способу життя — є низка факторів, за якими можна розпізнати, що сталося сповільнення.
Як зрозуміти, що ваш метаболізм сповільнився:
- Постійна втома. Відчуття виснаження без очевидних причин може свідчити про повільний обмін речовин. Коли організм неефективно перетворює їжу на енергію, рівень сил знижується, що призводить до швидкої стомлюваності.
- Суха шкіра. Гормони щитоподібної залози, які впливають на швидкість метаболізму, також беруть участь у підтримці зволоженості шкіри. Якщо їхня робота порушена, може спостерігатися підвищена сухість.
- Набір ваги. Якщо при збалансованому харчуванні та фізичних навантаженнях маса тіла зростає, це може бути наслідком уповільненого метаболізму. У такому разі організм витрачає менше енергії та накопичує більше калорій у вигляді жиру.
- Відчуття холоду. Метаболічні процеси впливають на регулювання температури тіла. Люди з повільним обміном речовин можуть частіше відчувати холод, навіть коли температура навколишнього середовища є комфортною.
- Тяга до їжі. Посилене бажання вживати продукти з високим вмістом цукру або жиру може бути пов’язане з тим, що організм не отримує достатньо енергії через повільний метаболізм.
- Перепади настрою. Низький рівень енергії та зміни гормонального фону можуть викликати дратівливість або емоційну нестабільність. Дослідження вказують на можливий зв’язок між метаболічними порушеннями та станом психічного здоров’я.
- Проблеми з травленням. Оскільки метаболізм і травлення взаємопов’язані, його уповільнення може спричинити здуття живота, закрепи або інші розлади шлунково-кишкового тракту.
Крім того, на темп обміну речовин можуть впливати генетика, вік, стать, харчування, рівень фізичної активності, сон, стрес і захворювання.
Для підтримки нормального метаболізму рекомендується збалансовано харчуватися. Зокрема вживати продукти, багаті на білок, складні вуглеводи та здорові жири, що допомагають підтримувати енергообмін.
Також необхідна достатня кількість калорій, оскільки низькокалорійна дієта може сповільнювати метаболізм. Вищий рівень метаболізму допомагають підтримувати інтервальні тренування та силові вправи сприяють розвитку м’язової маси.
Важливим чинником залишається повноцінний сон, який сприяє нормальному функціонуванню гормонів, що регулюють енергообмін. Також необхідно зменшити стрес, наприклад, почати практикувати релаксацію, таку як йога або медитації. Такі вправи можуть допомогти знизити рівень гормонів стресу, які негативно впливають на обмін речовин.
- Дослідження психічного здоров’я та благополуччя в Університетському коледжі Лондона показало, що вранці психологічний стан людей є найкращим.
- Результати нового дослідження засвідчили, що люди, народжені в січні, отримують менше подарунків, ніж ті, хто народився в інші місяці.
- Згідно з результатами нового дослідження, сучасна молодь не вживає стільки алкоголю, скільки їхні попередники з поколінь міленіалів, покоління Х та бумерів.
Напередодні Дня закоханих Національний банк України вводить в обіг лімітовану пам’ятну монету “Сила кохання”. Її тираж – до 15 000 штук.
Мати підозрюваного у вбивстві підлітка на фунікулері вдарила журналістку телеканалу “Ми – Україна” Вікторію Дмитренко у суді. Постраждала звернулася до поліції.
Оригінальний склад хеві-метал гурту Black Sabbath вперше за 20 років зіграє разом на концерті.
Близько дев’яти тисяч людей залишили грецький острів Санторіні через сейсмічну активність в Егейському морі.
У Центрі протидії дезінформації попередили про черговий фейк російської пропаганди.