Японія допоможе Україні відновити родючість ґрунтів: впровадить нанобульбашки

Джерело: Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм

Японська компанія “KAKUICHI” передала Україні три генератори нанобульбашок для тестування ефективності зрошення на українських землях.

5 лютого відбулася робоча зустріч Голови Держрибагентства Владислава Невеселого та першого заступника Голови Тараса Кота з представниками Японського агентства з міжнародного співробітництва (JICA) та компанії “KAKUICHI”.

Основною темою розмови стала підтримка японської сторони у відновленні та підвищенні родючості українських сільськогосподарських земель шляхом впровадження перспективної технології нанобульбашок – насичення ґрунтів киснем.

У межах пілотного проєкту японська компанія передала Україні три генератори нанобульбашок, котрі до кінця місяця планується встановити в Києві, на Одещині та Полтавщині, й дослідити їхню ефективність на українських сільгоспугіддях. Зауважується, що кожен генератор здатний забезпечити зрошенням близько 1 гектара землі.

Унікальність цієї технології полягає в тому, що вона дозволяє відмовитися від використання хімічних добрив. Натомість застосовується екологічно чистий підхід, що покращує якість води та сприяє максимальному використанню поживних речовин, які містяться в ґрунті. Вода, збагачена нанобульбашками, стимулює природний ріст рослин і сприяє відновленню ґрунту.

Особливо важливою ця технологія може стати для відновлення земель, які зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії.

Зауважимо, на міжнародній конференції в Гельсінкі 60 країн підтримали пункт 8 Формули миру Зеленського щодо екологічної безпеки. Міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук закликала до світової консолідації для визнання екологічних злочинів РФ та створення умов для чистого майбутнього.

Додамо, згідно з першими результатами інструментально-лабораторних досліджень, які провели спеціалісти Центру досконалості протимінної діяльності та екологічної безпеки, у ґрунтах на деокупованих територіях Миколаївщини виявили підвищений вміст важких металів (миш’яку, свинцю, міді, цинку) та залишків вибухових речовин.

Довідка. Японська компанія “KAKUICHI” заснована у 1886 році як оптовий продавець будівельних матеріалів. Згодом, змінюючись під впливом часу, у 1961 році компанія перейшла у сферу виробництва. У 2016 році в рамках проєкту з реформування аграрного сектору компанія почала розвивати напрям рішень із використання водних ресурсів.

Наразі основні продукти компанії – плоскі шланги та генератори нанобульбашок для сільськогосподарського зрошення. Впровадження технологій поливних шлангів дає змогу не лише швидко будувати іригаційні системи, а й забезпечувати подачу води в необхідних обсягах туди, де її потребують, ефективніше використовуючи водні ресурси.

Водночас нанобульбашки – це надзвичайно маленькі кульки повітря, які залишаються стабільними у воді протягом тривалого часу, сприяючи кращому проникненню та дифузії поживних речовин. Це стимулює розвиток мікроорганізмів у ґрунті, підвищуючи його родючість.

Китайський стартап Synyi AI відкрив у Саудівській Аравії першу у світі клініку, де штучний інтелект ставить діагнози та виписує рецепти пацієнтам.

Український співак Melovin до Міжнародного дня боротьби з гомофобією, біфобією і трансфобією нагадав про свою бісексуальність та додав, що 17 травня для нього — це передусім день особистої гідності.

У штаті Джорджія (США) вагітна жінка, у якої констатували смерть мозку, вже три місяці перебуває на апаратах життєзабезпечення, щоб дати можливість плоду розвинутися до моменту народження. Це пов’язано зі законом штату, який забороняє аборти після виявлення серцебиття плоду.

Сьогодні, 17 травня, у швейцарському Базелі триває пісенний конкурс Євробачення 2025. Вокаліст гурту Ziferblat, що представляє Україну на цьогорічному пісенному шоу Євробачення в Базелі, вигукнув “Слава Україні!” після виступу.

Міністерство внутрішньої безпеки США розглядає ідею проведення реаліті-шоу, в якому іммігранти змагатимуться за шанс отримати американське громадянство.