Японія надасть Україні $3 млрд коштом доходів від заморожених російських активів

Джерело: Мінфін

Міністр фінансів України Сергій Марченко та посол Японії в Україні Масаші Накаґоме підписали угоду, що передбачає надання Україні кредиту обсягом до 471,9 млрд японських єн (близько 3 млрд доларів США).

Ці кошти є частиною механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) країн Великої сімки загальним обсягом близько 50 млрд доларів США. Кредит буде обслуговуватися і погашатися коштом майбутніх прибутків від заморожених російських активів.

Фінансування надається на 30 років. Залучені кошти спрямують для підтримки пріоритетних бюджетних потреб і сприяння відбудові та розвитку України.

“Японія є яскравим прикладом міжнародної солідарності, ставши одним із провідних партнерів України в часи нашої боротьби за свободу та гідність. Підписання сьогоднішньої Угоди не лише сприятиме забезпеченню наших нагальних бюджетних потреб, але й стане черговим підтвердженням щирої відданості Японії спільним цінностям, які обʼєднують наші країни”, – сказав Марченко.

Він додав, що за три останніх роки Японія вже надала бюджетну підтримку Україні на суму понад 8,5 млрд доларів США.

  • Голова українського офісу Японського агентства з міжнародного співробітництва (JICA) Хідекі Мацунага заявив, що організація розгляне можливість фінансування тих програм у сфері енергетики та інфраструктури в Україні, якими раніше опікувалося Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
  • 27 лютого віцепрем’єр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба та посол Японії в Україні Масаші Накаґоме підписали дипломатичні ноти, що забезпечують надання гранту на близько $58 млн для реалізації четвертої фази Програми екстреного відновлення.

П’ятий президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко під час поїздки на фронт побував у підземному шпиталі, де рятують поранених українських воїнів, і передав новий екскаватор.

В п’ятницю, 11 липня, російські війська атакували Одесу. Внаслідок обстрілу відомо про вісьмох поранених. Також постраждали коні.

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.

Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.