Японія надасть Україні $3 млрд коштом заморожених активів Росії

Джерело: Nikkei

Японія у межах домовленостей з іншими країнами G7 погодила надання Україні кредит на 471,9 млрд ієн ($3 млрд), котрий погашатиметься користуючись з доходів від заморожених активів Росії.

Позику профінансує Японська агенція міжнародної співпраці (JICA). Кошти перерахують до спеціального фонду, створеного Світовим банком для підтримки України.

Окремо наголошується, що Японія має намір проконтролювати, щоб її внесок не витрачався на військові потреби.

Раніше ми повідомляли, що Японія домовляється про надання Україні кредиту в розмірі 3,3 мільярда доларів в межах підтримки G7 з використання відсотків від російських активів,

Країни G7 – Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США – мають намір надати Україні кредит на $50 млрд коштом прибутку від заморожених активів Росії. Гроші почнуть перераховувати у грудні 2024 року. Частка США становитиме $20 млрд. Раніше у Білому домі називали це рішення “історичним”.

Додамо, 23 жовтня Рада Європейського Союзу остаточно схвалила виділення Україні кредиту у 35 мільярдів євро коштом відсотків від заморожених російських активів.

G7 планує надати спільну позику в розмірі 50 мільярдів доларів для допомоги Україні, яку погашатимуть шляхом прибутків, отриманих від заморожених російських активів.

Понад дві третини активів, близько 210 мільярдів євро, заморожено в 27 країнах Європейського Союзу, в основному в бельгійській компанії зі зберігання та обслуговування активів Euroclear.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав обмежити заробітні плати держпосадовців на час війни. Політик наголосив, що вони не можуть отримувати більше, ніж військові на передовій.

Велика Британія запровадила санкції проти російських компаній “Диалог”, “Структура”, “Агентство социального проектирования” та трьох фізичних осіб, як частини кремлівської мережі поширення дезінформації, спрямованої на дестабілізацію та ослаблення підтримки України.

У Міноборони кодифікували та допустили до використання у підрозділах Сил оборони напівавтоматичний дробовик Safari HG-105M. Застосування технології булпап дозволяє змістити центр ваги до центру зброї, що зменшує навантаження на стрільця під час тривалого використання.

Республіка Хорватія постачить Україні частину своїх танків і бойових машин східного виробництва. Тоді як на суму, переданого озброєння для України, зменшиться загальна ціна нового Leopard 2A8 для Хорватії.

Японія у межах домовленостей з іншими країнами G7 погодила надання Україні кредит на 471,9 млрд ієн ($3 млрд), котрий погашатиметься користуючись з доходів від заморожених активів Росії.