Японія передала Україні потужні трансформатори: забезпечуватимуть 500 тисяч споживачів

Джерело: пресслужба Міністерства енергетики України

З метою підготовки України до проходження зимового періоду, Японія передала два нових автотрансформатори.

За координації Міненерго та за сприяння ООН, трансформатори вже встановлені на підстанції “Укренерго”. Завдяки чому безперебійне постачання електроенергії буде забезпечене 500 тисячам споживачів.

Минулої зими ворог намагався знищити нашу енергосистему і буде намагатися зробити це знову. Але завдяки нашим Збройним силам, енергетикам та міжнародним партнерам ми обов’язково вистоїмо і переможемо! – мовиться у дописі відомства.

Раніше Литовська Республіка у межах співпраці та допомоги у відбудові енергосистеми передала українській стороні вже другий потужний силовий автотрансформатор.

Також міністерка енергетики Сполучених Штатів Дженніфер Гренхольм повідомила про надання трьох генераторів для забезпечення резервного живлення українських реакторів у разі аварійних відключень електроенергії.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.