Японія приєднається до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України
Джерело: Kyodo
Японія планує приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
У межах проєкту, який планує очолювана Сполученими Штатами Америки “Контактна група з оборони України”, Сили самооборони Японії нададуть Україні обладнання для розмінування та співпрацюватимуть у підготовці особового складу.
Зокрема, зазначається, що міністр оборони Японії Мінору Кіхара незабаром оголосить про план країни приєднатися до групи в галузі інформації та технологій, щоб допомогти підвищити кібербезпеку України.
Цей крок зроблено на тлі того, що Японія активізувала зусилля щодо надання небойової допомоги Україні, включаючи її можливе відновлення, оскільки суворі правила Японії щодо експорту зброї та боєприпасів відповідно до положень Конституції про відмову від війни не дозволяють їй пропонувати пряму військову допомогу.
Наразі деталі невідомі. У Kyodo зазначили, що Японію можуть попросити надати оборонне обладнання для знищення мін, експорт якого заборонено внутрішніми правилами.
Водночас Японія вже поставила в Україну засоби виявлення мін і провела навчальні програми для персоналу з розмінування. Також Японія домовилася з Камбоджею співпрацювати в знешкодженні російських мін і бомб, що не розірвалися в Україні.
- 20 листопада міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що уряд Японії спорядив підрозділам ДСНС обладнання для розмінування, зокрема десятки спецавтомобілів та міношукачі.
- У найближчі місяці японські партнери передадуть Україні трансформатори та сонячні панелі у межах програми підтримки українського енергосектору.
- З метою підготовки України до проходження зимового періоду, Японія передала два нових автотрансформатори.
Джерело: Reuters Росія випустила понад 200 ракет і безпілотників по українській енергетиці після тривалої паузи….
Американські офіційні особи попередили, що Росія може посилити диверсійні кампанії проти оборонних компаній, зокрема американських, з метою підриву підтримки України в країнах НАТО.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.