Японією стрімко шириться небезпечна бактерія, здатна вбити людину за два дні

Джерело: Bloomberg

Згідно з даними Національного інституту інфекційних хвороб, який відстежує захворювання з 1999 року, кількість випадків синдрому стрептококового токсичного шоку (STSS) в Японії досягла 977 цього року станом на 2 червня, що перевищує рекордний 941 випадок за весь минулий рік.

Нині країною шириться захворювання, що може призвести до летальних випадків упродовж 48 годин. Його викликає рідкісна “м’ясоїдна бактерія” – стрептокок групи А (GAS).

Стрептокок групи А (GAS) зазвичай спричинює набряк і біль горла у дітей.

Однак, деякі типи бактерії можуть призводити до стрімкого розвитку симптомів, зокрема біль і набряк кінцівок, лихоманку, низький кров’яний тиск, проблеми з диханням, недостатність і призводити до смерті.

Більшість смертей стаються протягом 48 годин, – повідомив професор інфекційних хвороб Токійського жіночого медичного університету Кен Кікучі.

В інших країнах також нещодавно зафіксували спалахи. Так, наприкінці 2022 року щонайменше п’ять європейських країн поінформували Всесвітню організацію охорони здоров’я про збільшення випадків інвазивного стрептокока групи А, який включає STSS.

Фахівці припустили, що зростання кількості випадків відбулося після закінчення жорстких обмежень Covid.

Кікучі додав, що за нинішніх темпів зараження кількість випадків захворювання в Японії вже цього року може сягнути 2500 із “жахливим” рівнем смертності у 30%.

Професор закликав дотримуватися гігієни рук та лікувати будь-які відкриті рани. Люди можуть переносити GAS у своєму кишківнику та забруднити руки бактерією через фекалії.

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.