ЄС близький до рішення про санкції щодо газопроводів «Північний потік» – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
За повідомлення ЗМІ, Євросоюз близький до рішення про санкції щодо російських газопроводів “Північний потік”, попри чутки про те, що блок хоче відновити їх.
Як повідомили джерела агентства, Єврокомісія вже почала консультації щодо цього питання і остаточне рішення ухвалять зважаючи на те, що буде з перемовинами України та РФ щодо війни.
Важливим у цьому питанні є те, що ідею санкції проти трубопроводів – які з’єднують Росію та Німеччину – підтримує німецький канцлер Фрідріх Мерц. Ще минулого тижня у Римі він повідомив, що підтримує пропозицію про санкції і сподівається, що це допоможе припинити дебати всередині країни щодо відновлення газопроводів.
Чутки про ймовірність відновлення “Північних потоків” посилились у 2025 році, після того, як президент США Дональд Трамп посилив зусилля зупинити російсько-українську війну.
Та навіть без формальної заборони активація “Північного потоку – 2” – який збудували, але так і не сертифікували у Німеччині, і який частково пошкоджений після підривів – навряд чи відбулась би найближчим часом.
Однак санкції нададуть більше значення та посилять позицію Європи, яка проти відновлення газопостачання з Росії. Санкції також захистять Німеччину від будь-якого рішення щодо трубопроводів: чи то самостійного, чи то під тиском США або Росії.
“Це політичний крок, націлений на зміцнення плану ЄС щодо поетапної відмови від імпорту російського газу до 2027 року. Політична чіткість також повинна почати повдавлювати певну волатильність на газових ринках, яка була пов’язана з періодичними обговореннями про постачання російського газу”, – зауважила фахівчиня з енергетичної стратегії Флоренс Шміт.
США обговорювали можливість відновлення газопостачання з РФ до Європи у межах своїх спроб зупинити війну в Україні. Зокрема ще у березні повідомлялось, що російський “Газпром” прагнув, аби США допомогли перезапустити “Північні потоки”.
У травні помічник Кремля з зовнішньої політики Юрій Ушаков також повідомив, що США та РФ обговорювали постачання газу до Європи.
- Після нових висновків про політику Ангели Меркель щодо Росії, опозиційні депутати у Німеччині пропонують створити слідчу комісію, котра могла б розслідувати її схвалення продажу німецьких газосховищ російській групі “Газпром” та її підтримку проєкту газопроводу “Північний потік -2”.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.