ЄС помітив фейки під час виборів у кількох країнах-членах, – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Віцепрезидентка Європейської комісії Віра Йоурова повідомила, що офіційні особи Європейського Союзу помітили фейки під час виборів у кількох країнах-членах, що викликало попередження про небезпеку штучного інтелекту та потенційне втручання у вибори.
Віра Йоурова заявила, що “створення глибокої підробки” за допомогою ШІ займає 30 хвилин.
“Ми бачили це на кількох виборах у країнах ЄС. Ми не маємо даних, щоб оцінити, чи вплинуло це радикально на результат виборів. Але якби це було використано масово, ми могли б забути про вільні та чесні вибори”, – сказала вона.
Йоурова зазначила, що вона попросила всі європейські політичні партії, а через них і всі національні політичні партії, утриматися від використання штучного інтелекту або дипфейки в агітаційних матеріалах.
ЄС також встановлює конкретні заходи для уникнення ризику дезінформації в результаті генеративного штучного інтелекту, зокрема шляхом чіткого позначення фейків.
Йоурова додала, що Європейський Союз уважно стежить за результатами виборів президента США, запланованих на листопад.
Вона також зазначила, що якщо Дональд Трамп знову стане президентом, то вона сподівається, що він побачить, що війна Росії в Україні має ширші наслідки, зокрема для демократій у всьому світі.
“Я сподіваюся, якщо пан Трамп стане президентом, він побачить, що конфлікт, війна в Україні – це не просто війна Росії проти України, двох країн на сході Європи, а що це російська агресія проти демократії і Путін “не повинен виграти”.
- 2024 рік стане найбільшим роком виборів у світі, проте експерти зі штучного інтелекту попереджають, що ми не готові до цього.
- Північна Корея може розпочати військові та кіберпровокації для підвищення свого авторитету під час виборів у США та Південній Кореї.
- Згідно зі звітом канадського Центру з безпеки комунікацій, більшість кібернетичних нападів на виборчі системи й процеси у світі здійснили хакери, пов’язані із Росією та Китаєм.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.