ЄС помітив фейки під час виборів у кількох країнах-членах, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Віцепрезидентка Європейської комісії Віра Йоурова повідомила, що офіційні особи Європейського Союзу помітили фейки під час виборів у кількох країнах-членах, що викликало попередження про небезпеку штучного інтелекту та потенційне втручання у вибори.

Віра Йоурова заявила, що “створення глибокої підробки” за допомогою ШІ займає 30 хвилин. 

“Ми бачили це на кількох виборах у країнах ЄС. Ми не маємо даних, щоб оцінити, чи вплинуло це радикально на результат виборів. Але якби це було використано масово, ми могли б забути про вільні та чесні вибори”, – сказала вона.

Йоурова зазначила, що вона попросила всі європейські політичні партії, а через них і всі національні політичні партії, утриматися від використання штучного інтелекту або дипфейки в агітаційних матеріалах.

ЄС також встановлює конкретні заходи для уникнення ризику дезінформації в результаті генеративного штучного інтелекту, зокрема шляхом чіткого позначення фейків.

Йоурова додала, що Європейський Союз уважно стежить за результатами виборів президента США, запланованих на листопад. 

Вона також зазначила, що якщо Дональд Трамп знову стане президентом, то вона сподівається, що він побачить, що війна Росії в Україні має ширші наслідки, зокрема для демократій у всьому світі.

“Я сподіваюся, якщо пан Трамп стане президентом, він побачить, що конфлікт, війна в Україні – це не просто війна Росії проти України, двох країн на сході Європи, а що це російська агресія проти демократії і Путін “не повинен виграти”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.