ЄС посилює захист собак і котів

Джерело: пресслужба ЄС

Законопроект, схвалений Європарламентом 19 червня, встановлює перші в історії мінімальні стандарти ЄС щодо розведення, утримання та поводження з котами та собаками.

Європейський парламент переважною більшістю – майже у 450 голосів – підтримав пакет заходів, спрямованих на посилення захисту домашніх тварин.

Серед основних нововведень:

Заборона болісної селекції. Цілеспрямоване розведення тварин із фізичними вадами, що спричиняють страждання – наприклад, з надто пласкими мордами чи короткими лапами – буде заборонено.

Такі тварини також не зможуть брати участь у виставках і змаганнях.

Обмеження травмуючих процедур і жорсткої дресури. Операції, котрі вважаються завданням каліцтв, зокрема купірування вух або хвоста, дозволятимуться лише за медичними показаннями та під анестезією. Нові правила також забороняють болісні методи дресування й використання електрошокових нашийників.

Винятки передбачені для службових собак поліції, армії та митниці.

Обов’язкове чіпування та реєстрація. Усі собаки й коти повинні будуть пройти обов’язкове чіпування. Чіпи міститимуть дані про вік, стать і походження тварини. Усі інформація зберігатиметься у централізованій базі даних ЄС. Тварини, котрих ввозять до ЄС із третіх країн для продажу, також мають бути чіповані та зареєстровані. Власники домашніх тварин, які в’їжджають до ЄС, повинні будуть зареєструвати улюбленців онлайн не пізніше ніж за п’ять днів до прибуття.

Документ із новими правилами вже направили до Ради ЄС.

Після його затвердження національні органи країн-членів повинні будуть впровадити й контролювати виконання положень.

  • Зоозахисна організація UAnimals спільно з видавництвом “Основа” презентували “Червону книжечку”, яка розповідає про тварин, які нині в Україні на межі зникнення.
  • У КМДА закликали не залишати домашніх улюбленців всередині автомобіля під час спеки. У салоні авто під палючим сонцем температура може зрости до +50°C та вище, що є смертельною небезпекою для “пухнастих”.
  • Зоозахисники звернулися до Міндовкілля, Державної Екологічної Інспекції та Міністерства внутрішніх справ з вимогою перевірити мисливське господарство “Поліське-Сарни”, де повідомляли про собачі бої і вбивство тварин.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.

Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.

За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.