ЄС пропонує ввести санкції проти китайських компаній, які допомагають РФ у війні з Україною
Джерело: Bloomberg
Євросоюз у межах нового пакета антиросійських санкцій пропонує ввести обмеження проти китайських компаній, які допомагають Росії продовжувати війну проти України.
Мовиться про кілька китайських фірм, які, за даними ЄС, допомагали компаніям з Росії розробляти ударні БпЛА, які окупанти використовують для атак по Україні.
Європейська комісія також розглядає можливість запровадити обмеження щодо додаткових російських нафтових танкерів, аби обмежити можливості Кремля обходити вже чинні заборони.
Відповідні пропозиції надійшли напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн G7, які повинні оголосити про “відповідні заходи” проти Китаю та інших держав, які підтримують військові зусилля РФ. Традиційно, для ухвалення заходів ЄС потрібна згода всіх 27 членів блоку.
Деякі китайські компанії вже опинились під санкціями США та Великої Британії.
Речниця МЗС Китаю Мао Нін відкинула повідомлення про ймовірність запровадження санкцій.
“Ми ніколи не постачали жодного озброєння і суворо контролювали товари подвійного призначення, зокрема експорт безпілотників. Ми ухвалимо відповідні заходи для захисту законних прав та інтересів китайських компаній”, – сказала вона.
За повідомленнями, ЄС готовий запровадити санкції також проти громадянина Китаю, який контролює компанію, яка порушила торгові обмеження ЄС; проти фірми з Гонконгу, яка постачала Росії заборонену мікроелектроніку; та проти північнокорейських військових посадовців, причетних до рішення відправити військових КНДР на війну проти України.
Загалом у межах 15 пакета санкцій проти РФ Євросоюз пропонує внести до списку понад 50 осіб та близько 30 компаній.
У більшості це російські воєнні компанії та невелика група китайських фірм, а також кілька інших компаній, які співпрацюють з РФ для виготовлення БпЛА і постачають основні компоненти, такі як двигуни.
Інші санкційні заходи, попередньо, торкнуться російських компаній з транспортування нафти, військових та керівників компаній.
Також ЄС пропонує запровадити торгові обмеження для близько 30 суб’єктів, які допомагають РФ отримати заборонені технології, використані в озброєнні. Мовиться про фірми з Росії, Сербії, Ірану, Індії, Таїланду, ОАЕ, Китаю та Гонконгу.
ЄС також пропонує механізм відступу, щоб дозволити центральним депозитаріям цінних паперів ЄС розморозити частину готівки, яку вони зберігають, перед обличчям посилення судових процесів у Росії.
- Уряд Великої Британії вніс до списку санкцій ще 30 суден, що є частиною “тіньового флоту” Росії, тим самим збільшивши їх кількість до 73 одиниць.
- Міністерство фінансів США оголосило про запровадження санкцій проти російського “Газпромбанку”. Це один із найбільших російських банків, який виділявся, зокрема, тим, що приймав платежі європейських країн за російські постачання газу та зберігав доступ до системи SWIFT, від якої відключені багато інших російських фінансових інституцій.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.