ЄС та ВООЗ допоможуть Україні покращити медичну евакуацію на тлі повномасштабної війни

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні.

Європейський Союз та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосили про зобов’язання посилити операції з медичної евакуації в Україні.

Європейський Союз і Всесвітня організація охорони здоров’я працюють над подальшою активізацією операцій з медичної евакуації в Україні, щоб забезпечити українцям отримання своєчасної медичної допомоги.

Зазначається, що ЄС та ВООЗ запустили проєкт, який має допомогти МОЗ України у розвитку та формалізації процедур для організації безпечного повернення пацієнтів, які отримали невідкладне лікування за кордоном і бажають продовжити реабілітацію в Україні.

Проєкт називається “Зміцнення системи підзвітності Міністерства охорони здоров’я України стосовно систем та послуг медичної евакуації та репатріації”.

Новий проєкт надаватиме технічну та ресурсну підтримку Міністерству охорони здоров’я України, Спеціальному підрозділу з координації медичної евакуації та службі екстреної медичної допомоги.

Особливу увагу буде приділено таким вузькоспеціалізованим темам, як допомога при опіках, мультидисциплінарна хірургічна допомога при бойових травмах, а також перевезення та реабілітація пацієнтів у критичному стані в Україні, що сприятиме зміцненню систем та шляхів надання травматологічної допомоги.

Медичні працівники в Україні також отримають користь від тренінгів, де будуть застосовані такі підходи до навчання, як “пліч-о-пліч” та “біля ліжка хворого”, що посилить здатність лікарів вести складні медичні випадки в Україні.

Зазначається, що завдяки Механізму цивільного захисту ЄС понад 2 350 українських пацієнтів перевезли до лікарень у 21 європейській країні. Понад 370 пацієнтів, які звернулися з проханням про повернення в Україну після завершення фази невідкладного лікування, отримали відповідну підтримку.

“Медична евакуація є невід’ємною частиною підтримки України в надзвичайних ситуаціях з боку Європейського Союзу. Через повномасштабне вторгнення Росії, військові та цивільні зазнають важких поранень, а інфраструктура охорони здоров’я зазнає руйнувань. Координований у партнерстві з Механізмом цивільного захисту ЄС, наш проєкт допоможе зменшити тиск на систему охорони здоров’я України, допоможе пацієнтам, яких було евакуйовано, повернутись до України та далі отримувати медичні послуги”, – зазначив Петер М. Вагнер, керівник Служби зовнішньополітичних інструментів ЄС.

Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ. 

Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.

Глава МЗС Ігор Клименко повідомив, що із пошкодженого внаслідок російського удару будинку в Сумах евакуювали понад 400 осіб.

17 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський вирішив прокоментувати поширену раніше у ЗМІ інформацію стосовно дозволу США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів вглиб території РФ. Він зауважив, що ракети скажуть самі за себе.

17 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що внаслідок російського ракетного обстрілу міста Суми є загиблі та поранені, серед яких також є діти.