ЄС та ВООЗ допоможуть Україні покращити медичну евакуацію на тлі повномасштабної війни
Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні.
Європейський Союз та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосили про зобов’язання посилити операції з медичної евакуації в Україні.
Європейський Союз і Всесвітня організація охорони здоров’я працюють над подальшою активізацією операцій з медичної евакуації в Україні, щоб забезпечити українцям отримання своєчасної медичної допомоги.
Зазначається, що ЄС та ВООЗ запустили проєкт, який має допомогти МОЗ України у розвитку та формалізації процедур для організації безпечного повернення пацієнтів, які отримали невідкладне лікування за кордоном і бажають продовжити реабілітацію в Україні.
Проєкт називається “Зміцнення системи підзвітності Міністерства охорони здоров’я України стосовно систем та послуг медичної евакуації та репатріації”.
Новий проєкт надаватиме технічну та ресурсну підтримку Міністерству охорони здоров’я України, Спеціальному підрозділу з координації медичної евакуації та службі екстреної медичної допомоги.
Особливу увагу буде приділено таким вузькоспеціалізованим темам, як допомога при опіках, мультидисциплінарна хірургічна допомога при бойових травмах, а також перевезення та реабілітація пацієнтів у критичному стані в Україні, що сприятиме зміцненню систем та шляхів надання травматологічної допомоги.
Медичні працівники в Україні також отримають користь від тренінгів, де будуть застосовані такі підходи до навчання, як “пліч-о-пліч” та “біля ліжка хворого”, що посилить здатність лікарів вести складні медичні випадки в Україні.
Зазначається, що завдяки Механізму цивільного захисту ЄС понад 2 350 українських пацієнтів перевезли до лікарень у 21 європейській країні. Понад 370 пацієнтів, які звернулися з проханням про повернення в Україну після завершення фази невідкладного лікування, отримали відповідну підтримку.
“Медична евакуація є невід’ємною частиною підтримки України в надзвичайних ситуаціях з боку Європейського Союзу. Через повномасштабне вторгнення Росії, військові та цивільні зазнають важких поранень, а інфраструктура охорони здоров’я зазнає руйнувань. Координований у партнерстві з Механізмом цивільного захисту ЄС, наш проєкт допоможе зменшити тиск на систему охорони здоров’я України, допоможе пацієнтам, яких було евакуйовано, повернутись до України та далі отримувати медичні послуги”, – зазначив Петер М. Вагнер, керівник Служби зовнішньополітичних інструментів ЄС.
- Близько 3 949 постраждалих від повномасштабної війни українців евакуйовано на лікування до закордонних клінік.
- Іспанія планує передати українським прикордонникам мобільний шпиталь та броньовані медичні автомобілі, які дозволять евакуйовувати поранених із зони бойових дій.
- Дерматовенерологічна гвардія України запустила вебдодаток “Derm Guard”. У ньому військові та їхні родини можуть отримати безоплатну лікарську допомогу.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.