ЄС та ВООЗ допоможуть Україні покращити медичну евакуацію на тлі повномасштабної війни

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні.

Європейський Союз та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосили про зобов’язання посилити операції з медичної евакуації в Україні.

Європейський Союз і Всесвітня організація охорони здоров’я працюють над подальшою активізацією операцій з медичної евакуації в Україні, щоб забезпечити українцям отримання своєчасної медичної допомоги.

Зазначається, що ЄС та ВООЗ запустили проєкт, який має допомогти МОЗ України у розвитку та формалізації процедур для організації безпечного повернення пацієнтів, які отримали невідкладне лікування за кордоном і бажають продовжити реабілітацію в Україні.

Проєкт називається “Зміцнення системи підзвітності Міністерства охорони здоров’я України стосовно систем та послуг медичної евакуації та репатріації”.

Новий проєкт надаватиме технічну та ресурсну підтримку Міністерству охорони здоров’я України, Спеціальному підрозділу з координації медичної евакуації та службі екстреної медичної допомоги.

Особливу увагу буде приділено таким вузькоспеціалізованим темам, як допомога при опіках, мультидисциплінарна хірургічна допомога при бойових травмах, а також перевезення та реабілітація пацієнтів у критичному стані в Україні, що сприятиме зміцненню систем та шляхів надання травматологічної допомоги.

Медичні працівники в Україні також отримають користь від тренінгів, де будуть застосовані такі підходи до навчання, як “пліч-о-пліч” та “біля ліжка хворого”, що посилить здатність лікарів вести складні медичні випадки в Україні.

Зазначається, що завдяки Механізму цивільного захисту ЄС понад 2 350 українських пацієнтів перевезли до лікарень у 21 європейській країні. Понад 370 пацієнтів, які звернулися з проханням про повернення в Україну після завершення фази невідкладного лікування, отримали відповідну підтримку.

“Медична евакуація є невід’ємною частиною підтримки України в надзвичайних ситуаціях з боку Європейського Союзу. Через повномасштабне вторгнення Росії, військові та цивільні зазнають важких поранень, а інфраструктура охорони здоров’я зазнає руйнувань. Координований у партнерстві з Механізмом цивільного захисту ЄС, наш проєкт допоможе зменшити тиск на систему охорони здоров’я України, допоможе пацієнтам, яких було евакуйовано, повернутись до України та далі отримувати медичні послуги”, – зазначив Петер М. Вагнер, керівник Служби зовнішньополітичних інструментів ЄС.

19 грудня президент Володимир Путін заявив, що російська армія вдерлася в Україну 24 лютого 2022 року, мовляв, “без особливої підготовки”. За його словами, це рішення, як і у випадку з Кримом, нібито було “спонтанним”.

“Росія готова вести перемовини з Зеленським, якщо він піде на вибори і отримає легітимність. Підписувати документи про мир Москва буде лише з легітимним президентом України” – заявив під час щорічної пресконференції президент РФ Путін. Ці слова цікаві не лише тому, що раніше ряд кремлівських чиновників заперечували саму можливість переговорів, але й поверненням російської влади до старої тези про “нелегітимність” української влади. Тому варто проаналізувати, навіщо це росіянам і чого Путін прагне досягти.

Бійці підрозділу Сил спеціальних операцій (ССО) ЗСУ в бою в Курській області РФ знищили 12 північнокорейських військовослужбовців і поранили 20.

Українська економіка, попри зменшення на чверть порівняно з 2021 роком, адаптувалася до умов війни і демонструє позитивні тенденції. Вперше з 2022 року за деякими ключовими показниками вона виглядає сильнішою, ніж економіка Росії.

19 грудня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Брюсселі заявив, що адекватна людина не могла запропонувати “технологічну дуель” над Києвом між західними системами ППО та російським “Орєшником”.