ЄС та ВООЗ допоможуть Україні покращити медичну евакуацію на тлі повномасштабної війни

Джерело: Представництво Європейського Союзу в Україні.

Європейський Союз та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосили про зобов’язання посилити операції з медичної евакуації в Україні.

Європейський Союз і Всесвітня організація охорони здоров’я працюють над подальшою активізацією операцій з медичної евакуації в Україні, щоб забезпечити українцям отримання своєчасної медичної допомоги.

Зазначається, що ЄС та ВООЗ запустили проєкт, який має допомогти МОЗ України у розвитку та формалізації процедур для організації безпечного повернення пацієнтів, які отримали невідкладне лікування за кордоном і бажають продовжити реабілітацію в Україні.

Проєкт називається “Зміцнення системи підзвітності Міністерства охорони здоров’я України стосовно систем та послуг медичної евакуації та репатріації”.

Новий проєкт надаватиме технічну та ресурсну підтримку Міністерству охорони здоров’я України, Спеціальному підрозділу з координації медичної евакуації та службі екстреної медичної допомоги.

Особливу увагу буде приділено таким вузькоспеціалізованим темам, як допомога при опіках, мультидисциплінарна хірургічна допомога при бойових травмах, а також перевезення та реабілітація пацієнтів у критичному стані в Україні, що сприятиме зміцненню систем та шляхів надання травматологічної допомоги.

Медичні працівники в Україні також отримають користь від тренінгів, де будуть застосовані такі підходи до навчання, як “пліч-о-пліч” та “біля ліжка хворого”, що посилить здатність лікарів вести складні медичні випадки в Україні.

Зазначається, що завдяки Механізму цивільного захисту ЄС понад 2 350 українських пацієнтів перевезли до лікарень у 21 європейській країні. Понад 370 пацієнтів, які звернулися з проханням про повернення в Україну після завершення фази невідкладного лікування, отримали відповідну підтримку.

“Медична евакуація є невід’ємною частиною підтримки України в надзвичайних ситуаціях з боку Європейського Союзу. Через повномасштабне вторгнення Росії, військові та цивільні зазнають важких поранень, а інфраструктура охорони здоров’я зазнає руйнувань. Координований у партнерстві з Механізмом цивільного захисту ЄС, наш проєкт допоможе зменшити тиск на систему охорони здоров’я України, допоможе пацієнтам, яких було евакуйовано, повернутись до України та далі отримувати медичні послуги”, – зазначив Петер М. Вагнер, керівник Служби зовнішньополітичних інструментів ЄС.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.