ЄС включив до списку санкції проти РФ найбільшого російського виробника алмазів
Джерело: Sky News
Сьогодні, 3 січня, Європейський Союз оголосив, що включив до списку санкції проти РФ найбільшого російського виробника алмазів “Алроса”.
“Відповідно до заборони на алмази, яку ми запровадили з 12-м пакетом санкцій, ЄС сьогодні включив до списку “Алросу”, найбільшу компанію з видобутку алмазів у світі, і її генерального директора”, – заявив верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.
У квітні 2022 року США відключили “Алросу” від банківської системи та заборонили прямі продажі на прибутковий ринок США.
Довідково: 1 січня в Європейському Союзі набула чинності заборона на імпорт з Росії непромислових природних і синтетичних алмазів, а також ювелірних прикрас з діамантами.
Зауважимо, країни G7 заборонили імпорт російських алмазів з 1 січня та ввели поетапне ембарго на торгівлю камінням протягом 2024 року згідно з угодою, спрямованою на обмеження одного з небагатьох провідних російських експортних товарів, яких все ще не торкнулися західні санкції.
18 грудня Рада ЄС погодила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв’язку з продовженням повномасштабної війни Росії проти України. Наголошується, що ці заходи завдають додаткового удару по здатності глави РФ Володимира Путіна вести війну, націлюючись на важливі сектори російської економіки та ускладнюючи обхід санкцій ЄС.
12-й пакет блоку забороняє прямий і непрямий імпорт, купівлю або передачу алмазів з Росії, а також вводить нову заборону на імпорт скрапленого нафтового газу.
У листопаді Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що ЄС продовжить заборону на російські алмази після отримання достатньої підтримки з боку країн G7.
Вже 20 грудня в РФ зреагували на ухвалений Радою ЄС дванадцятий пакет санкцій, заявивши, що їм “не становитиме труднощів” обійти західні обмеження.
Експорт алмазів у 2022 році приніс Росії близько $4 млрд.
- З початку повномасштабного вторгнення в Україну, попри введені за це західні санкції, Росія отримала 549 мільярдів євро доходу від експорту викопного палива.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- 14 грудня Конгрес США ухвалив законопроєкт щодо заборони закупівлі ядерного палива в Росії. Наразі документ має підписати президент США Джо Байден.
- Рада ЄС продовжила до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
Президент Володимир Зеленський 19 листопада підписав законопроєкт №11407, який дозволяє військовим самостійно вирішити, хто отримає виплати, якщо вони зникнуть безвісти чи потраплять у полон.
Велика Британія у межах навчальної місії Interflex вже підготувала 50 тисяч українських військових.
У Франції заявили, що надання Україні дозволу уражати військові об’єкти на території Росії ракетами дальнього радіуса дії “залишається варіантом на столі переговорів”.
Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен повідомила, що країна профінансує українську оборонну промисловість на 130 млн євро.
Британське видання The Economist опублікувало обкладинку-ребус з “прогнозом” на 2025 рік. Серед тем – військові конфлікти, зміни клімату, штучний інтелект та інше.