ЄС закликали розслідувати поїздку п’яти політиків Європарламенту на гала-вечір Трампа

Джерело: The Guardian

Антикорупційна організація Transparency International закликала Євросоюз розслідувати поїздку п’ятьох ультраправих членів Європарламенту до США, на гала-вечір Дональда Трампа.

Офіс Transparency International в ЄС написав парламентському комітету з питань поведінки депутатів Європарламенту з зауваженням, що політики могли не задекларувати вартість подорожі та квитків на захід, організований Клубом молодих республіканців Нью-Йорка (NYYRC) який відбувся у грудні 2023 року у Нью-Йорку.

За даними організації, двоє євродепутатів, ймовірно, не задекларували витрати на відвідування аналогічного гала-вечора у 2022 році, а один депутат Європарламенту, ймовірно, порушив правила дискусійної панелі, організованої тією ж групою в Нью-Йорку.

У порушеннях підозрюють двох угорських депутатів Кінгу Гал та Ерне Шаллер-Бароса, німецького депутата Максиміліана Краха, італійську депутатку Сусанну Чеккарді та австрійського депутата Гаральда Вілімського.

На запит The Guardian четверо підозрюваних – окрім Вілімського – відкинули звинувачення заявивши, що їхня поїздка фінансувалась урядом, політичною партією, групою Європарламенту чи власним коштом, що не є порушенням правил.

Усі п’ятеро були на гала-вечорі NYYRC торік, заплативши від 699 до 1399 доларів за вхід. На заході перед відвідувачами виступав Дональд Трамп, гостям подавали “страви у французькому стилі” та пригощали “елітним алкоголем”.

Тоді, під час свого 80-хвилинного виступу, Трамп сказав гостям, що “хотів би на один день стати диктатором”.

Серед них відомих гостей заходу – ексрадник Трампа Стів Беннон, помічник Трампа Руді Джуліані, коментатор і прихильник теорій змов Джей Пособець.

Transparency International також зацікавилась тим, хто заплатив за виступ Кінги Гал панельній події NYYRC під назвою “Віктор Орбан – захисник Європи” 15 листопада. 2023 в Нью-Йорку.

Група звернулася до консультативного комітету після того, як стало відомо, що євродепутати відвідали гала-захід та інші заходи 2023 року, але не знайшли у своїх публічних деклараціях жодних згадок про те, як їх поїздки фінансувалися.

Відповідно до кодексу поведінки Європейського парламенту, який було посилено у 2023 році після скандалу Qatargate , євродепутати зобов’язані декларувати, коли третя сторона оплачує їхню участь у заході, включаючи витрати на проїзд, проживання та інші витрати. Існують винятки для відвідування заходів, які фінансуються довгим списком третіх сторін, таких як національні та регіональні уряди ЄС та європейські політичні партії. Також не очікується, що депутати Європарламенту декларуватимуть поїздки, здійснені власним коштом.

За словами Гал, її поїздку – яка не пов’язана з її обов’язками євродепутатки – фінансувала її партія “Фідес”. Шаллер-Барос відповів, що його візит фіксувався канцелярією прем’єр-міністра Угорщини, бо захід він відвідав як міністерський уповноважений уряду Угорщини із зовнішніх відносин в офісі прем’єр-міністра.

Чеккарді сказала, що її присутність на гала-вечорі була оплачена ультраправою групою Identity and Democracy – групою Європейського парламенту, заміненою альянсом патріотів.

Крах сказав, що за власні кошти оплатив квиток на гала-вечорі.

Скарги були направлені до консультативного комітету Європейського парламенту, міжпартійної групи з восьми депутатів Європарламенту, яка оцінює порушення правил і рекомендує дії. Очікується, що засідання комітету відбудеться найближчими днями. Він працює таємно і не має фіксованого графіка розгляду скарг.

  • Повідомлення про те, що мільярдер Ілон Маск проводив численні телефонні розмови з російськими офіційними особами, включаючи Володимира Путіна, мають бути розслідувані Пентагоном і правоохоронними органами з міркувань національної безпеки, заявили два високопоставлені сенатори-демократи.

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.