ЄС застерігає: Росія прагне створити нові залежності за допомогою дешевого зерна

Джерело: Reuters

Європейський Союз попередив країни, що розвиваються, про те, що РФ пропонує дешеве зерно “для створення нових залежностей шляхом посилення економічної вразливості та глобальної відсутності продовольчої безпеки”.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель написав 31 липня країнам, що розвиваються, та G20, закликаючи їх говорити “чітким і єдиним голосом”, щоб підштовхнути Москву повернутися до угоди, яка дозволила безпечний Чорноморський експорт українського зерна та припинити атаки, спрямовані на сільськогосподарську інфраструктуру України.

Чорноморську угоду уклали в липні 2022 року за посередництва ООН і Туреччини, аби допомогти послабити глобальну продовольчу кризу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Минулого місяця РФ почала націлюватися на українські порти та зернову інфраструктуру на Чорному морі та Дунаї, і світові ціни на зерно різко підскочили.

Оскільки світ має справу з перебоями в постачаннях і вищими цінами, РФ зараз звертається до вразливих країн із двосторонніми пропозиціями постачань зерна за зниженими цінами, вдаючи, що розв’язує проблему, яку вона сама створила, – наголосив Боррель. – Це цинічна політика навмисного використання їжі як зброї для створення нових залежностей шляхом загострення економічної вразливості та глобальної відсутності продовольчої безпеки, – додав він.

Минулого тижня президент РФ Володимир Путін запропонував африканським лідерам замінити експорт українського зерна до Африки як на комерційній основі, так і безоплатно, аби виконати, за його словами, “критичну роль Москви в глобальній продовольчій безпеці”.

Читайте також: Світ може змусити Росію повернутися до зернової угоди – The Economist

Раніше Верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель назвав спроби Росії звертатися до країн Африки – використанням продовольства як зброї.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.

Сьогодні вдень, 7 вересня, російські окупанти завдали ударів керованими авіабомбами по Харкову та селищу Мала Данилівка Харківського району. Є поранені.