Євродепутати пропонують надати Україні військову техніку, конфісковану в Лівії – ЗМІ

Джерело: Politico

Депутати Європарламенту висунули пропозицію щодо передачі Україні військової техніки, конфіскованої в минулому році біля берегів Лівії.

“Євродепутати прагнуть знайти практичне застосування для 146 одиниць бронетехніки, конфіскованих минулого року під час двох операцій військово-морської місії ЄС IRINI в межах зусиль із забезпечення дотримання ембарго ООН на постачання зброї Лівії”, – йдеться в повідомленні.

Як розповіли у виданні, згідно з дослідженням, опублікованим нідерландською телевізійною програмою RTL Nieuws, члени Європейського парламенту тиснутимуть на країни ЄС, щоб вони відправили вилучену військову техніку до Києва.

Зокрема, нідерландський ліберальний законодавець Барт Гротуйс звернувся до членів Європарламенту з проханням підписати листа до кінця роботи в четвер, 26 жовтня.

“Ми закликаємо вас передати Україні захоплені транспортні засоби операції IRINI та аналогічне військове обладнання чи боєприпаси з цієї чи інших операцій ЄС”, – йдеться у листі.

Водночас Гротуйс зазначив, що він розмовляв із двома послами ЄС, які “обидва були дуже захоплені та сказали, що це дуже креативно”, але відмовився розкрити, які країни ЄС беруть участь.

У п’ятницю, 27 жовтня, лист Гротуїса буде надіслано державам-членам з Комітету з питань політики та безпеки (PSC) Ради, який керує політикою безпеки, і Комітету Європейського сприяння миру, який керує позабюджетним фінансуванням ЄС, що надається Україні.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.