Єврокомісія допоможе створити резерви запасів газу для постачання Україні і країнам регіону

Джерело: Міненерго

Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.

Як зауважується, це один із пунктів нового пакету підтримки України, спрямованого на зміцнення нашої енергетичної системи та забезпечення її повної інтеграції в європейський енергетичний ринок, який представлений керівництвом Єврокомісії 24 лютого в Києві.

Ми вдячні керівництву Європейського Союзу та всім країнам-учасницям за систематичну й послідовну підтримку української енергетики. Ваш внесок у відновлення та стійкість нашої енергосистеми є визначальним. Україна залишається відданою реформам і прагне якнайшвидшої повної інтеграції до спільного енергетичного ринку ЄС. Використання українських сховищ і створення достатніх запасів природного газу є стратегічно важливим для надійності газопостачання в регіоні. Разом ми зміцнюємо енергетичну безпеку всієї Європи, невідʼємною частиною якої є і завжди буде Україна, – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Також пакет передбачає інтеграцію українського ринку електроенергії до ЄС не пізніше весни 2027 року, а також прискорення інвестицій у відновлювану енергетику.

У заяві наголосили, що лише повністю незалежна енергосистема може захистити Україну від нинішніх атак і майбутнього тиску.

Повна інтеграція України в енергетичний ринок  ЄС буде частиною загальних гарантій безпеки, які ЄС може надати, а також ефективною передумовою для відновлення, оскільки енергетична безпека є ключовою для забезпечення потоку інвестицій по всій країні, – додали у заяві.

  • Уночі 20 лютого війська РФ масовано атакували газову інфраструктуру України. Є пошкодження.
  • Сепаратистський регіон Придністров’я в Молдові отримав перші поставки природного газу, які фінансує Європейський Союз. Це дозволило місцевій владі припинити відключення електроенергії та відновити опалення в умовах зимового періоду.
  • Посадовці Євросоюзу обговорюють ймовірність відновлення закупівлі російського газу. Деякі члени блоку вважають, що це може допомогти завершити російсько-українську війну.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова відновити транзит газу до Європи, але не з Росії, а з Азербайджану.

Триває 1131-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 914 тисяч осіб.

За даними аналітиків, Росія хоче вплинути на хід переговорів щодо припинення бойових дій, тому розгортає масштабні атаки на кількох ділянках фронту в Україні, але навряд чи досягне значних успіхів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 29 березня. Загалом, від початку доби відбулося 198 бойових зіткнень.

27 березня 2025 року Повітряні Сили Збройних Сил України успішно завдали удару по прикордонному пункту пропуску “Погар”, розташований у Случовській Брянської області РФ.

Останні три дні противник здійснює понад 200 штурмових атак щодоби.