Єврокомісія перерахувала Україні дев’ятий транш допомоги у розмірі 1,5 млрд євро
Джерело: пресслужба Міністерства фінансів
23 жовтня Україна отримала дев’ятий транш у межах масштабної макрофінансової допомоги від ЄС на 2023 рік у розмірі 1,5 млрд євро. До кінця року очікуються ще два транші.
Зауважується, що у 2023 році до держбюджету надійшло вже 15 млрд євро пільгових позикових коштів МФД. Загалом у 2023 році передбачено фінансування загальним обсягом до 18 млрд євро.
У пресслужбі нагадали, що МФД надається на безпрецедентно пільгових умовах та спрямовується на фінансування пріоритетних видатків держбюджету. Тоді як термін погашення кредиту становить 35 років, а відсотки та інші платежі за обслуговування кредиту замість України компенсуватиме сторона ЄС.
Як зауважив міністр фінансів Сергій Марченко, Європейський союз є ключовим партнером України.
Від початку повномасштабної війни Україна отримала 22,2 млрд євро прямої бюджетної підтримки від ЄС. Вдячний колегам з ЄС за лідерство у підтримці України та своєчасну фінансову допомогу, що допомагає уряду України стабільно та у повному обсязі забезпечувати фінансування видатків державного бюджету та підтримувати безперебійне функціонування фінансової системи, – зазначив Марченко.
У межах програми очікуються ще два транші до кінця року.
- За даними Державної казначейської служби, за липень 2023 року до загального фонду державного бюджету надійшло 136,7 мільярда гривень.
- До державного бюджету України надійшов грант від США у розмірі $1,25 млрд через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку.
- До державного бюджету України надійшло 1,5 мільярда доларів пільгового фінансування. Кошти позики надаються під гарантії уряду Японії через механізм Цільового фонду Світового банку.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів, з яких вже понад 22 млрд доларів надійшли до держбюджету України.
Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.