Єврокомісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Євросоюзу

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейська комісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Європейського Союзу.

“Єврокомісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Євросоюзу! Відповідні пропозиції представлено Раді ЄС. Ми стали ще на крок ближчими до старту переговорів та нашого членства в Європейському Союзі”, – сказав Денис Шмигаль.

Він також зазначив, що цей крок – свідчення досягнень України, нашої трансформації та того факту, що Україна обов’язково буде членом ЄС.

“Пріоритет нашого уряду – зробити так, аби це сталося якнайшвидше”, – наголосив прем’єр-міністр.

Додамо, що 11 березня віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина запевнила, що Україна завершила виконання чотирьох рекомендацій, отриманих від Європейської комісії, для надання переговорної рамки відносно вступу в ЄС.

Так, за словами Стефанішиної, 11 березня сплинув останній термін, коли Україна могла надати “якусь додаткову інформацію”.

“12,13 і 14 березня Європейська комісія має ухвалити рішення. Насамперед затвердити звіт про виконання нами додаткових критеріїв, а також ухвалити рішення, чи надати нам переговорну рамку, щоб держави-члени її затвердили”, – пояснила міністерка.

Як зазначила Стефанішина, правоохоронний комітет Верховної Ради у понеділок схвалив останній законодавчий акт, який потрібен для завершення рекомендацій щодо лобізму, – погодили зміни до адміністративного законодавства, які запроваджують відповідальність за порушення законодавства про лобіювання, ухваленого раніше.

Зауважується, що Україна має “стримано-оптимістичні прогнози”.

Пані посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова наголосила, що наступним важливим кроком стане розгляд й ухвалення переговорної рамки країнами-членами ЄС.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.

Президент Болгарії Румен Радев, відомий своїми негативними поглядами на Україну, висловив думку, що Києву перемогти Росію військовими засобами не вдасться.