Україна виконала рекомендації Єврокомісії для надання переговорної рамки щодо вступу в ЄС

Джерело: interfax-Україна

11 березня Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина запевнила, що Україна завершила виконання чотирьох рекомендацій, отриманих від Європейської комісії, для надання переговорної рамки відносно вступу в ЄС.

Так, за словами Стефанішиної, 11 березня сплинув останній термін, коли Україна могла надати “якусь додаткову інформацію”.

12,13 і 14 березня Європейська комісія має ухвалити рішення. Насамперед затвердити звіт про виконання нами додаткових критеріїв, а також ухвалити рішення чи надати нам переговорну рамку, щоб держави-члени її затвердили, — пояснила міністерка.

Як зазначила Стефанішина, правоохоронний комітет Верховної Ради у понеділок схвалив останній законодавчий акт, який потрібен для завершення рекомендацій щодо лобізму, — погодили зміни до адміністративного законодавства, які запроваджують відповідальність за порушення законодавства про лобіювання, що ухвалили раніше.

Зауважується, що Україна має “стримано-оптимістичні прогнози”.

Пані посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова наголосила, що наступним важливим кроком стане розгляд й ухвалення переговорної рамки країнами-членами ЄС.

Зауважимо, 9 лютого Кабінет міністрів України затвердив план заходів із виконання рекомендацій Європейської комісії на шляху до початку перемовин про членство в ЄС.

14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України та Молдови,  – мовилося в дописі.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.

Президент Болгарії Румен Радев, відомий своїми негативними поглядами на Україну, висловив думку, що Києву перемогти Росію військовими засобами не вдасться.