Уряд ухвалив план виконання рекомендацій Єврокомісії для початку перемовин про вступ до ЄС

Джерело: Урядовий портал

Сьогодні, 9 лютого, Кабінет міністрів України на засіданні затвердив план заходів із виконання рекомендацій Європейської комісії на шляху до початку перемовин про членство в ЄС.

“Це всеохоплюючий документ на понад сто сторінок, покликаний структурувати та обʼєднати зусилля органів влади як для виконання рекомендацій Єврокомісії, які ми отримали у листопаді 2023 року в межах пакету розширення ЄС, так і для якнайшвидшої підготовки та ефективної участі у переговорному процесі зі вступу України до Євросоюзу”, – зазначила віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Документ визначає більш ніж 350 заходів щодо виконання політичних рекомендацій Єврокомісії, а також ключових рекомендацій за усіма переговорними розділами відповідно до кластерного підходу, строки їх виконання, відповідальні органи державної влади та алгоритм моніторингу реалізації положень плану.

“Ми маємо на меті продовжувати динамічний темп на шляху до членства в ЄС, тому йдемо на крок вперед, адже план заходів сформовано з урахуванням того, що Європейська комісія здійснюватиме оцінку прогресу України в межах пакету розширення ЄС за період з червня 2023 року по червень 2024 року. Маємо бути готові заздалегідь”, – наголосила Ольга Стефанішина.

План заходів підготовлено на виконання доручення премʼєр-міністра України щодо плану організації підготовки проєктів актів та виконання інших завдань, необхідних для забезпечення реалізації указу президента України від 8 листопада 2023 року “Про деякі заходи з підготовки до переговорного процесу зі вступу України до Європейського Союзу”.

Нагадаємо, що 14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

“Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України та Молдови”,  – йшлося в дописі.

Також напередодні, 14 грудня, президент України Володимир Зеленський звернувся по відеозв’язку до лідерів ЄС із закликом почати переговори про членство України.

“Прошу вас сьогодні про одне – не зраджуйте народ і його віру в Європу. Сьогодні – особливий день. І цей день увійде в нашу історію. Добре це чи погано, історія запам’ятає все. Кожне слово, кожен крок, кожну дію та бездіяльність. Хто за що боровся”, – сказав Зеленський.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.