Європарламент підтримав розробку Європейського цифрового гаманця

Джерело: Мінцифри

Європарламент підтримав створення законодавчої бази та прототипу гаманця ЄС. Тепер держави-учасниці консорціуму POTENTIAL, серед яких Україна, зобов’язані випустити свої національні гаманці ЄС протягом 24 місяців.

Водночас тестування прототипів має завершитися до квітня 2025 року.

Цифровий гаманець ідентифікації ЄС – це мобільний продукт, що дасть змогу безпечно в електронній формі зберігати персональні дані та ділитися ними. Він діятиме як у межах своєї країни, так і за кордоном. Матиме спільні стандарти та технічні характеристики для всіх країн ЄС. У межах пілотного проєкту POTENTIAL протестує 6 різних видів послуг:

  • користування державними сервісами онлайн;
  • зручне й безпечне відкриття банківського рахунку онлайн;
  • постійний доступ до водійських посвідчень у смартфоні;
  • реєстрація SIM-карти;
  • користування електронним підписом;
  • отримання електронних медичних рецептів.

Після запровадження цифрового гаманця українці зможуть використовувати “Дію” в Європі. А європейці — свої цифрові гаманці в Україні.

Нагадаємо, у 2023 році Україна разом із 18 країнами-членами ЄС долучилася до консорціуму POTENTIAL. Спільно з європейськими колегами українці розробили вимоги до Європейського гаманця та сценарії його використання. А також поділилися досвідом упровадження застосунку “Дія”, у якому більшість функцій, передбачених гаманцем EUDI, уже працювала задовго до презентації пропозиції Єврокомісії.

Зокрема, українці регулярно використовують “Дію” для спрощення взаємодії з державою.

Україна — єдина країна в складі консорціуму, яка наразі не є членом ЄС, але вже активно працює над майбутньою електронною ідентифікацією в Європі. Учасники POTENTIAL неодноразово відзначали Україну як державу, яка, попри виклики війни, має відчутні успіхи в діджиталізації на шляху до ЄС.

Довідково. Участь Мінцифри в пілотному проєкті EU Digital Identity Wallet здійснюється за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту DT4UA, що реалізується естонською Академією електронного управління (eGovernance Academy).

Спільно керований Францією та Німеччиною, POTENTIAL є одним із чотирьох масштабних пілотних проєктів, відібраних Комісією для експериментів із цифровою ідентичністю по всій Європі.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.

Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.