Європейські лідери запевнили Україну у підтримці після суперечки Зеленського з Трампом

Джерело: The Guardian

Низка європейських лідерів висловили підтримку Україні після суперечки президентів США та України – Дональда Трампа та Володимира Зеленського – у Білому домі.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Євроради Антоніо Коста запевнили Зеленського, що він ніколи не буде один.

“Будьте сильними, будьте сміливими, будьте безстрашними. Ми продовжимо працювати з вами заради справедливого та стійкого миру”, – написали очільники Європейського Союзу.

Президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що Росія – агресор і що “ми мали рацію, допомагаючи Україні та запроваджуючи санкції проти Росії три роки тому та продовжуючи це робити”.

Щобільше, Макрон, реагуючи на слова Трампа у бік Зеленського наголосив що “якщо хтось грає у третю світову війну, то це Путін”.

Імовірний майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц запевнив Зеленського у підтримці.

“Ми ніколи не повинні плутати агресора та жертву у цій жахливій війні”.

Поки чинний канцлер ФРН Олаф Шольц та очільниця німецького МЗС Анналена Бербок також підтримали Україну.

Глава італійського уряду Джорджія Мелоні закликала США, Європу та інших союзників об’єднатись щодо війни в Україні.

“Потрібен саміт без затримок, щоб відкрито поговорити про те, як ми будемо розв’язувати сьогоднішні головні проблеми, починаючи з України”.

Прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схоф наголосив, що підтримка з боку його країни “залишається незмінною, насамперед зараз”.

Польський прем’єр Дональд Туск запевнив, що Україна “не одинока”.

Іспанський прем’єр-міністр Педро Санчес зазначив, що його країна продовжить підтримувати Україну.

Глава британського уряду Кір Стармер пообіцяв непохитну підтримку Україні і запевнив, що робить все можливе, аби знайти шлях до миру.

Що передувало?

28 лютого президент Володимир Зеленський прибув до США для підписання угоди про рідкісноземельні метали з Дональдом Трампом. Американський лідер зустрів Зеленського у Білому домі разом з віцепрезидентом США Джеймсом Ді Венсом.

Перед тим, як підписати угоду, президенти поспілкувались перед журналістами, але ця розмова завершилась сваркою. Далі почались закриті перемовини, які звершились тим, що Володимир Зеленський достроково покинув Білий дім без підписаної угоди.

Після цього Дональд Трамп повідомив, що Зеленський “неготовий до миру” та “виявив неповагу до США”.

Натомість після перепалки українського та американського президентів, на підтримку Володимира Зеленського висловились європейські лідери. Підтримали його і лідер Демократичної партії США у Сенаті.

Сам президент України після зустрічі подякував США за підтримку, але наголосив, що Україні потрібен справедливий та тривалий мир, і саме над цим працює влада.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.