Європейські законодавці закликали Конгрес США схвалити допомогу Україні – Reuters

Джерело: Reuters

Понад сто депутатів країн ЄС надішлють спільний лист своїм колегам у Сполучених Штатах 12 грудня, закликаючи Конгрес розблокувати подальшу військову допомогу Україні.

Відкритий лист, який переглянув Reuters, підписали законодавці щонайменше 17 країн, включаючи Францію, Німеччину, Італію, Польщу та Ірландію, і є ознакою зростання занепокоєння в Європі щодо безперервності підтримки України з боку США.

Ми чуємо занепокоєння, висловлене нашими американськими друзями. Роками американські лідери, демократи та республіканці, просили європейців взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку. Ми погоджуємося з цим законним проханням, – зазначили законодавці на чолі з французьким депутатом Бенджаміном Хаддадом,

Європейські законодавці, серед яких також голова Комітету Бундестагу у закордонних справах Міхаель Рот з Німеччини, а також його італійський колега Джуліо Тремонті, заявили, що європейці зробили такий же внесок в Україну, як і США, після повномасштабного вторгнення Росії.

Щобільше, військові витрати зросли по всій Європі, — наголосили вони. — Однак американська військова допомога є критично важливою та терміновою.

Наступний раунд допомоги Україні був затриманий через вимогу спікера Палати представників Конгресу Майка Джонсона та інших республіканців не надсилати більше коштів, якщо спочатку не будуть вжиті заходи для зміцнення кордону США з Мексикою.

Президент Джо Байден закликав Конгрес ухвалити угоду до кінця року.

Перемога Путіна підбадьорила б наших ворогів у всьому світі: вони спостерігають і сподіваються, що ми втомимось. Українці воюють, щоб нам не довелося, — заявили європейські законодавці.

Раніше стало відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість підтримати запропоновані республіканцями зауваження відносно безпеки кордонів, щоб забезпечити нову військову допомогу Україні та Ізраїлю в законопроєкті про додаткове фінансування, повідомило джерело, знайоме з обговореннями.

  • 6 грудня Міністерство оборони США оголосило про нову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони, використовуючи обмежені ресурси, які залишаються доступними для допомоги Києву. Пакет на 175 млн доларів містить зокрема додаткові боєприпаси для HIMARS, Javelin та артилерійські боєприпаси.
  • Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання міграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
  • Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.
  • 7 грудня держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що Сполучені Штати та Велика Британія перебувають в “узгодженості”, коли мовиться про забезпечення поразки Володимира Путіна у війні проти України.

Польська влада запровадила обов’язкові уроки початкового військового вишколу для школярів, які включають навчання стрільбі та базовим навичкам надання першої медичної допомоги. Як зазначили в уряді країни, це нововведення відповідає “зростаючій загрозі державній безпеці у зв’язку з війною РФ проти України” та зумовлене “нагальною необхідністю доповнити” навчальний процес темами, пов’язаними з обороною держави.

Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.

У Святвечір, 24 грудня, окупанти обстріляли Кривий Ріг. Внаслідок удару по житловому будинку загинув чоловік. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 24 грудня. Кількість бойових зіткнень з початку доби зросла до 179.

Україна отримала 1 мільярд доларів із запланованих 20 мільярдів, які будуть виділені Сполученими Штатами шляхом доходів від заморожених російських активів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.