Євросоюз посилить перевірку товарів з маркетплейсів Shein і Temu
Джерело: The Guardian
Європейський Союз посилить перевірку товарів з азійських маркетплейсів, таких як Shein і Temu, під час митного контролю.
Перевірка відбуватиметься у межах заходів Єврокомісії для боротьби з “небезпечною продукцією”, яка заполонила ринок ЄС.
У Єврокомісії вважають, що мільярди недорогих товарів, які щорічно потрапляють до блоку, порушують закони ЄС і що через ці товари європейські компанії програють конкуренцію.
Віцепрезидентка Єврокомісії Хенна Вірккунен заявила, що зростання електронної комерції призвело до “багатьох проблем” і що ЄС повинен мінімізувати ризики небезпечних товарів, які “загрожують здоров’ю та безпеці споживачів”.
“Ми хочемо бачити конкурентноздатний сектор електронної комерції, який забезпечуватиме безпеку споживачів, пропонуватиме зручні товари та поважатиме навколишнє середовище”.
Торік до ЄС було ввезено 4,6 млрд посилок з дешевими товарами – тобто, 12 млн у день – що утричі більше порівняно з 2022 роком.
У документі Єврокомісії вказано, що вони співпрацюватимуть з митними органами всіх країн-членів ЄС, щоб зосередитись на небезпечній продукції, яку продають в інтернеті. Зокрема мовиться про посилення нагляду за ринком та тестування.
За повідомлення Єврокомісії, зростання кількості дешевих товарів, придбаних онлайн, зазвичай у китайських маркетплейсах, збільшує тиск на митницю.
Відтак Єврокомісія закликає посадовців ЄС скасувати звільнення від мит на імпорт товарів дешевше 150 євро та пропонує розглянути можливість запровадити збір за обробку для роздрібних торговців, аби покрити витрати на нагляд за дотриманням правил ЄС.
Єврокомісія також занепокоєна впливом на навколишнє середовище потоку дешевого імпорту – починаючи від забруднень, пов’язаних з виробництвом товару та транспортуванням, та закінчуючи “значними проблеми”, які виникають у європейських органів під час перероблення відходів. Мовляв, останнім доводиться мати справу з неякісною, токсичною або важкоперероблюваною продукцією.
У ЄС заговорили про посилення перевірок після того, як президент США Дональд Трамп запровадив 10% мито на товари з Китаю, тим самим заборонивши безмитну доставку товарів до Штатів які дешевші 800 доларів.
- Укрпошта оголосила про початок стратегічного партнерства з популярним китайським маркетплейсом TEMU. Компанія планує пришвидшити доставлення посилок.
- Поштова служба США (USPS) заявила про тимчасове зупинення відправлення посилок із Китаю та Гонконгу.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.