Євросоюз закликали продовжити тимчасовий захист переселенців з України
Джерело: DW
Правозахисна організація Pro Asyl, що займається підтримкою шукачів притулку в Німеччині, закликала ЄС якнайшвидше продовжити дію директиви про тимчасовий захист українських переселенців, термін якої закінчується в березні 2024 року.
Правозахисники зазначили, що міністри внутрішніх справ ЄС “мають офіційно ухвалити це рішення якнайшвидше, щоб люди були в більшій безпеці, а влада могла підготуватися відповідним чином”.
Інший розвиток подій вони назвали “абсурдом” на тлі повномасштабної війни Росії проти України.
Такий самий заклик зробила й Конференція німецьких міст, що об’єднує кілька тисяч муніципалітетів Німеччини.
“Містам терміново необхідні гарантії того, що директиву ЄС буде продовжено, і це створить юридичну визначеність щодо статусу проживання переселенців з України. Це довело свою ефективність і значно полегшило роботу на місці”, – заявив директор організації Гельмут Деді.
Також він закликав зробити систему розподілу фінансування між містами більш гнучкою.
Глава найбільшого в Німеччині імміграційного відомства в Берліні Енгельгард Мазанке також наголосив, що продовжити дію директиви необхідно, не чекаючи її закінчення в березні.
“Українці, які живуть тут, хочуть знати це зараз. Це зрозуміло, тому що, наприклад, для отримання дозволу на житло, що субсидується, потрібна посвідка на проживання терміном на один рік”, – пояснив Енгельгард Мазанке.
Директива про тимчасовий захист для переселенців з України запрацювала в ЄС яерез кілька днів після повномасштабного вторгнення РФ до України. Систему було розроблено після війн на Балканах у 1990-х роках та на початку 2000-х.
Її мета – не допустити перевантаження систем надання притулку при масовому приїзді переселенців на територію ЄС. Фактично люди, що втікають від війни, отримують посвідку на проживання швидко і без бюрократичних процедур.
Директива вже двічі автоматично продовжувалась на шість місяців і тепер діє до 4 березня 2024 року. Третього автоматичного продовження вона не передбачає.
- Ізраїль продовжив надання соціальної та медичної допомоги українським переселенцям щонайменше до кінця цього року.
- Українці, які знайшли прихисток за кордоном, зможуть отримувати пенсію й інші види грошової допомоги шляхом міжнародного поштового переказу.
- 71% громадян України, які зараз перебувають у Польщі, планують в майбутньому повернутися в Україну. Натомість 17% респондентів мають намір зробити це протягом найближчих трьох місяців.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголосив на важливості дотримання в Україні мовного законодавства в дошкільній освіті.
Внаслідок падіння уламків БпЛА сталося загоряння на даху одного з корпусів Національного банку в Печерському районі.
У тимчасово окупованому Лисичанську Луганської області в кінці грудня семеро неповнолітніх дітей підірвалися на міні, яку встановили російські окупанти.
Російські війська атакували Нікопольський район Дніпропетровської області ввечері та вночі, завдавши значних руйнувань.
У Головному управління розвідки Міноборони повідомили, що у грудні на території Росії під час пожеж знищено дев’ять одиниць залізничного транспорту, котрий використовували для транспортування зброї та боєприпасів.