Євросоюз закликали продовжити тимчасовий захист переселенців з України
Джерело: DW
Правозахисна організація Pro Asyl, що займається підтримкою шукачів притулку в Німеччині, закликала ЄС якнайшвидше продовжити дію директиви про тимчасовий захист українських переселенців, термін якої закінчується в березні 2024 року.
Правозахисники зазначили, що міністри внутрішніх справ ЄС “мають офіційно ухвалити це рішення якнайшвидше, щоб люди були в більшій безпеці, а влада могла підготуватися відповідним чином”.
Інший розвиток подій вони назвали “абсурдом” на тлі повномасштабної війни Росії проти України.
Такий самий заклик зробила й Конференція німецьких міст, що об’єднує кілька тисяч муніципалітетів Німеччини.
“Містам терміново необхідні гарантії того, що директиву ЄС буде продовжено, і це створить юридичну визначеність щодо статусу проживання переселенців з України. Це довело свою ефективність і значно полегшило роботу на місці”, – заявив директор організації Гельмут Деді.
Також він закликав зробити систему розподілу фінансування між містами більш гнучкою.
Глава найбільшого в Німеччині імміграційного відомства в Берліні Енгельгард Мазанке також наголосив, що продовжити дію директиви необхідно, не чекаючи її закінчення в березні.
“Українці, які живуть тут, хочуть знати це зараз. Це зрозуміло, тому що, наприклад, для отримання дозволу на житло, що субсидується, потрібна посвідка на проживання терміном на один рік”, – пояснив Енгельгард Мазанке.
Директива про тимчасовий захист для переселенців з України запрацювала в ЄС яерез кілька днів після повномасштабного вторгнення РФ до України. Систему було розроблено після війн на Балканах у 1990-х роках та на початку 2000-х.
Її мета – не допустити перевантаження систем надання притулку при масовому приїзді переселенців на територію ЄС. Фактично люди, що втікають від війни, отримують посвідку на проживання швидко і без бюрократичних процедур.
Директива вже двічі автоматично продовжувалась на шість місяців і тепер діє до 4 березня 2024 року. Третього автоматичного продовження вона не передбачає.
- Ізраїль продовжив надання соціальної та медичної допомоги українським переселенцям щонайменше до кінця цього року.
- Українці, які знайшли прихисток за кордоном, зможуть отримувати пенсію й інші види грошової допомоги шляхом міжнародного поштового переказу.
- 71% громадян України, які зараз перебувають у Польщі, планують в майбутньому повернутися в Україну. Натомість 17% респондентів мають намір зробити це протягом найближчих трьох місяців.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.