ЮНЕСКО планує збільшити допомогу для порятунку культурної спадщини України

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України.

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) презентувала рекомендації щодо порятунку культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування російськими окупантами дамби Каховської ГЕС.

Представниця ЮНЕСКО зазначила, що організація має збільшити допомогу для порятунку української культурної спадщини – з огляду на масштаби трагедії.

Серед очікуваних потреб на 2023-2024 вона назвала:

  • продовження моніторингу на основі супутникових зображень ГЕС, включаючи ідентифікацію культурних об’єктів;
  • оцінка та документування пошкодженої культурної спадщини;
  • оцінка збитків на місці, документування наслідків надзвичайної ситуації, аварійно-рятувальні кампанії;
  • осушення та очищення, стабілізація та консервація об‘єктів культурної спадщини та збереження  культурних цінностей, у тому числі археологічних знахідок;
  • проведення археологічних розкопок, заходи з благоустрою, створення належних умов для збереження знахідок тощо;
  • заходи із запобігання подальшим втратам, пограбуванню об‘єктів та незаконному обігу культурних цінностей.

“Ми вдячні ЮНЕСКО та всім партнерам за активну участь в порятунку культурної спадщини України. Хоча ми маємо через безпекову ситуацію та тимчасову окупацію труднощі з доступом до територій, що постраждали внаслідок руйнування росіянами Каховської ГЕС, маємо всі разом використати усі й  можливості, аби врятувати українські культурні цінності. Водночас цінність людського життя має залишатись основним пріоритетом”, – зазначив очільник Мінкульту Олександр Ткаченко.

Додамо, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну і до 25 червня щонайменше 664 пам’ятки культурної спадщини зазнали пошкоджень внаслідок російських атак. Водночас збитки в культурній інфраструктурі – набагато більші.

Провідні американські бізнесмени та компанії жертвують великі суми до інавгураційного фонду Дональда Трампа. Серед них є ті, хто у 2021 році засуджував штурм Капітолія прихильниками 45-го та 47-го президента США.

Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.

Колишній міський голова Тайбея та ексучасник в президенти Тайваню Ко Вень Чже отримав офіційні звинувачення у корупції. Він, за даними слідства, під час перебування на посаді мера нібито отримав хабар розміром пів мільйона доларів у межах угоди з нерухомістю. Ще його звинувачують у неправдивій звітності про фінансування своєї президентської кампанії.

Директор товариства з обмеженою відповідальністю став підозрюваним у справі про постачання 20 тисяч неякісних спальних мішків для військової частини Національної гвардії України.

Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – була створена у 2023 році, як підрозділ…