ЮНЕСКО внесло ще 2 українські об’єкти до списку історичних місць, які знаходяться під загрозою
Джерело: AL Jazeera
Комітет Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) 15 вересня вніс до списку об’єктів, які перебувають під загрозою, два найбільші історичні об’єкти України, а саме Софійський собор та історичний центр Львова.
“Ми дуже раді, що маємо дуже багату історію та культуру нашої країни, і хочу сказати, що вона налічує тисячі років, і ми намагаємося зберегти це для наших майбутніх поколінь. Тому дуже важливо, щоб до нас також приєдналася вся світова спільнота”, – сказала Анастасія Бондар, міністерка культури та інформаційної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Проте рішення внести ці об’єкти до списку ЮНЕСКО не зможе захистити ці місця від російських ракетних атак.
У січні ЮНЕСКО внесло українське місто Одесу до списку об’єктів спадщини, що перебувають під загрозою зникнення.
- 29 липня до Одеси прибула місія Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) для оцінки шкоди завданої культурним і релігійним об’єктам ракетними ударами російської армії впродовж 19-23 липня.
- Львівська міська рада провела переговори з ЮНЕСКО, яка допоможе відбудувати будинки – пам’ятки історичної спадщини, що були зруйновані 6 липня російською ракетою.
- Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) презентувала рекомендації щодо порятунку культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування російськими окупантами дамби Каховської ГЕС.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.