Южаніна розкритикувала прийнятий бюджет за 80 млрд «другорядних витрат»
Джерело: Ніна Южаніна/Телеграм
Народна депутатка Ніна Южаніна розкритикувала бюджетні витрати на 2024 рік, назвавши їх неприпустимими в умовах війни. Вона наголосила, що 80 млрд грн із державного бюджету мають бути спрямовані на армію, а не на другорядні економічні програми.
Южаніна пояснила, що уряд запланував витратити 80 млрд гривень на програми Мінекономіки та інвестиційні проєкти в 2024–2025 роках. Це включає:
- Єдиний проєктний портфель (36 млрд грн);
- індустріальні парки;
- “інвестняні”;
- Нацкешбек;
- “Зимову єПідтримку”;
- Державний фонд регіонального розвитку;
- кредити 5-7-9 через Фонд розвитку підприємництва.
Та низку інших напрямів чи то під грифом “Зроблено в Україні”, чи то під гаслом збереження “підтримки українського бізнесу”.
Народна обраниця заявила, що значну частину цих коштів варто було б спрямувати на потреби війська та фортифікаційні роботи. І додала, що нинішні бюджетні плани суперечать реальним потребам країни під час війни.
19 листопада народні депутати ухвалили проєкт державного бюджету на 2025 рік у другому читанні і в цілому. Бюджет в цілому підтримали 257 нардепів.
Раніше Южаніна застерегла, що Комітет Верховної Ради з питань бюджету відхилив пропозицію щодо зарахування військового збору до спеціального фонду, кошти якого мали б скеровувати виключно на сектор безпеки та оборони.
- Кошти на виплату так званої “тисячі від Зеленського” візьмуть із Фонду безробіття, повідомила голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа.
- Народний депутат від “Слуги народу” Дмитро Гурін запевняє, що щиро не вбачає ні ризиків, ані проблем у тому, аби роздавати кошти партнерів, котрі ті передали на цільові програми в Україні. Принаймні так він відповів на запитання Букв на платформі X.
- Фракція “Європейська Солідарність” розкритикувала бюджет на 2025 рік.
Минулого тижня під час пресконференції “Підсумки року” президент Росії традиційно говорив про Україну, вкотре повторюючи тезу про денацифікацію, яка є метою і виправданням повномасштабної війни, названої в РФ СВО.
На Харківщині вже п’ятий день тривають проблеми з теплопостачанням. Нині понад 500 тисяч жителів залишаються без опалення.
Триває 1040-ва доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 785 тисяч осіб.
Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє вилучити організації “Талібан” та “Хаят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) зі списку терористичних, створюючи правову основу для змін у відносинах з цими угрупованнями.
Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.