Южаніна розкритикувала прийнятий бюджет за 80 млрд «другорядних витрат»

Джерело: Ніна Южаніна/Телеграм

Народна депутатка Ніна Южаніна розкритикувала бюджетні витрати на 2024 рік, назвавши їх неприпустимими в умовах війни. Вона наголосила, що 80 млрд грн із державного бюджету мають бути спрямовані на армію, а не на другорядні економічні програми.

Южаніна пояснила, що уряд запланував витратити 80 млрд гривень на програми Мінекономіки та інвестиційні проєкти в 2024–2025 роках. Це включає:

  • Єдиний проєктний портфель (36 млрд грн);
  • індустріальні парки;
  • “інвестняні”;
  • Нацкешбек;
  • “Зимову єПідтримку”;
  • Державний фонд регіонального розвитку;
  • кредити 5-7-9 через Фонд розвитку підприємництва.

Та низку інших напрямів чи то під грифом “Зроблено в Україні”, чи то під гаслом збереження “підтримки українського бізнесу”.

Народна обраниця заявила, що значну частину цих коштів варто було б спрямувати на потреби війська та фортифікаційні роботи. І додала, що нинішні бюджетні плани суперечать реальним потребам країни під час війни.

19 листопада народні депутати ухвалили проєкт державного бюджету на 2025 рік у другому читанні і в цілому. Бюджет в цілому підтримали 257 нардепів.

Раніше Южаніна застерегла, що Комітет Верховної Ради з питань бюджету відхилив пропозицію щодо зарахування військового збору до спеціального фонду, кошти якого мали б скеровувати виключно на сектор безпеки та оборони.

Також вона висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.

Минулого тижня під час пресконференції “Підсумки року” президент Росії традиційно говорив про Україну, вкотре повторюючи тезу про денацифікацію, яка є метою і виправданням повномасштабної війни, названої в РФ СВО.

На Харківщині вже п’ятий день тривають проблеми з теплопостачанням. Нині понад 500 тисяч жителів залишаються без опалення.

Триває 1040-ва доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 785 тисяч осіб.

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, що дозволяє вилучити організації “Талібан” та “Хаят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) зі списку терористичних, створюючи правову основу для змін у відносинах з цими угрупованнями.

Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.