Южаніна розкритикувала прийнятий бюджет за 80 млрд «другорядних витрат»

Джерело: Ніна Южаніна/Телеграм

Народна депутатка Ніна Южаніна розкритикувала бюджетні витрати на 2024 рік, назвавши їх неприпустимими в умовах війни. Вона наголосила, що 80 млрд грн із державного бюджету мають бути спрямовані на армію, а не на другорядні економічні програми.

Южаніна пояснила, що уряд запланував витратити 80 млрд гривень на програми Мінекономіки та інвестиційні проєкти в 2024–2025 роках. Це включає:

  • Єдиний проєктний портфель (36 млрд грн);
  • індустріальні парки;
  • “інвестняні”;
  • Нацкешбек;
  • “Зимову єПідтримку”;
  • Державний фонд регіонального розвитку;
  • кредити 5-7-9 через Фонд розвитку підприємництва.

Та низку інших напрямів чи то під грифом “Зроблено в Україні”, чи то під гаслом збереження “підтримки українського бізнесу”.

Народна обраниця заявила, що значну частину цих коштів варто було б спрямувати на потреби війська та фортифікаційні роботи. І додала, що нинішні бюджетні плани суперечать реальним потребам країни під час війни.

19 листопада народні депутати ухвалили проєкт державного бюджету на 2025 рік у другому читанні і в цілому. Бюджет в цілому підтримали 257 нардепів.

Раніше Южаніна застерегла, що Комітет Верховної Ради з питань бюджету відхилив пропозицію щодо зарахування військового збору до спеціального фонду, кошти якого мали б скеровувати виключно на сектор безпеки та оборони.

Також вона висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.