З 1970 року популяції диких тварин скоротилися на майже 70% — звіт
Джерело: пресслужба wildanimals.ua
4 жовтня, у Всесвітній день захисту тварин, у Центрі порятунку диких тварин нагадали, як важливо бути гуманними. І закликали кожного вже зараз зробити свій внесок у трансформацію масового споживання.
Відповідно до звіту Всесвітнього фонду дикої природи Living Planet Report за 2022 рік, популяції диких тварин – ссавців, птахів, земноводних, рептилій і риб – з 1970 року скоротилися в середньому на 69%.
Зазначається, що нині вже багато видів диких тварин зникли чи опинилися під загрозою:
- змінюється клімат;
- зникає і фрагментується середовище існування тварин;
- процвітає браконьєрство та експлуатація диких тварин.
В організації пояснили, що через дії людини природа втрачає біорізноманіття, що, своєю чергою, суттєво впливає на добробут планети та людей.
Нам потрібна трансформація поглядів на виробництво, споживання та співіснування з іншими видами, – наголосили у Центрі захисту диких тварин.
І закликали вже зараз зробити свій внесок:
- дотримуйтеся свідомого споживання – використовуйте менше пластику, розділяйте сміття, компостуйте за можливістю відходи;
- відмовтеся від хутра;
- не підтримуйте експлуатацію диких тварин, утримання та розведення диких у неволі; відпишіться від блогу з дикими в домашніх умовах та не популяризуйте їх експлуатацію в соцмережах; не ходіть у контактні зоопарки, цирки та дельфінарії.
Майбутнє природи та світу – в наших руках, – мовиться у заклику.
Довідка. У 1931 році під час міжнародного конгресу захисників природи в Італії прийняли важливе рішення. Учасники конгресу погодили визначити 4 жовтня – Всесвітнім днем захисту тварин. Всесвітній день тварин – міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їхнього добробуту.
- 30 серпня Папа Римський Франциск, оголосивши, що видасть нову публікацію про захист природи, зазначив, що нині точиться “жахлива світова війна” проти довкілля.
- Греція, Італія, Хорватія, Мальта, Португалія та Словенія виступили із закликом до термінових дій через кліматичну кризу в Середземному морі.
- Вчені з Егейського університету в Греції попереджають, що до 2100 року може зникнути 72% пляжів острова.
- Океани на Землі з часом стають все зеленішими, ймовірно, через кліматичні зміни. Особливо це стосується районів у низьких широтах поблизу екватора.
- Вчені встановили зв’язок між змінами клімату в минулому та зменшенням мозку людини — у такий спосіб тіло адаптується до змін.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…